Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Ostatni akord dożynkowy w Okręgu Szczecińskim w 2015 r. - 19.10.2015

Organizowane Dni Działkowca w szczecińskich ogrodach działkowych, dobiegły końca. Rozpoczął je ROD im. " Miejski" w Pyrzycach dn. 1.08.2015, a zakończył ROD "Maciejowice" dn. 9.10.2015 r. Zgłoszonych i obsłużonych przez Okręgowy Zarząd było w sumie 54 uroczystości w ogrodach. Organizacja Okręgowych Dni Działkowca w Gryficach, przypadła na półmetek imprez ogrodowych. Te uroczyste spotkania działkowców, mają swoją wymowę i znaczenie. Tam ocenia się osiągnięcia roku, ale także przedstawia się wizję przyszłości każdego ogrodu zrzeszonego w PZD. Jest to piękna tradycja, pieczołowicie kultywowana od dziesiątków lat. Poszerzają się formy i treść uroczystości.

Tegoroczne obchody Dni Działkowca w ogrodach, były zdominowane podkreśleniem osiągnięć PZD dla przyszłości ogrodów, a mianowicie przyjęcie i realizacja dobrej ustawy o ROD, uchwalenie przez XII Zjazd Delegatów statutu PZD oraz praca nad regulaminem ROD, który w końcowej fazie Dni Działkowca został przyjęty przez Krajową Radę PZD.

Wymienione wyżej podstawowe dokumenty prawne, stanowią mocną bazę do dalszego rozwoju rodzinnych ogrodów oraz całego Stowarzyszenia PZD, które zaangażowane było  w ostatnich 3 latach heroiczną walką o ogrody. Zbiorowy wysiłek zaowocował sukcesem, co odbiło się echem na uroczystościach ogrodowych. Działkowcy potrafią się zorganizować, jak trzeba i  walczyć, ale potrafią się też ładnie bawić, o czym świadczą przeróżne formy obchodów Dni Działkowca w ogrodach.

Na szczególną uwagę zasługują Krajowe Dni Działkowca w Tczewie, które głośnym echem odbiły się nie tylko w społeczności działkowej, ale w społeczeństwie całego Kraju.

Ostatnim ogrodem w szczecińskim okręgu, który organizował Dni Działkowca, to ogród "Maciejowice", prowadzony przez prezesa Jana Jabłońskiego z niebagatelnym stażem prezesa – 36 lat. Zarząd zorganizował pożegnanie lata w kawiarni Wspomnienie. Sala wypełniona została po brzegi. Nastroje dobre. Organizacja wyśmienita

Odznaczeniem "Za Zasługi dla PZD" uhonorowany został wiceprezes zarządu –dziennikarz, pan Piotr Baranowski, który nie tylko współdziałał w organizacji uroczystości, ale swoim występem solowym, przy akompaniamencie zespołu przypominał piosenki z dawnych lat, które wywoływały wspomnienia.

Cały czas, swój występ przeplatał mottem "pamiętajcie o ogrodach", co za każdym razem przez salę było przyjmowane oklaskami.

W czasie uroczystości, padło wiele ciepłych słów pod adresem Prezesa Związku,  Zarządu Okręgu oraz Zarządu Ogrodu, za dokonania z których działkowcy są dumni.

Zabawa była wspaniała, a w jej tle przewijała się myśl o ogrodach działkowych.

Tym ładnym, końcowym akordem w Okręgu Szczecińskim zakończono  uroczystości ogrodowe Dni Działkowca z przesłaniem "pamiętajcie o ogrodach".

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.