Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dożynki i Dni Działkowca ROD 2015 w Delegaturze Rejonowej PZD OZ Śląskiego w Rudzie Śląskiej - 15.10.2015

Rodzinne Ogrody Działkowe położone na terenie Miasta Świętochłowice i Ruda Śląska jako co roku obchodziły swoje dożynki, które stały się okazją do prezentacji swoich ROD jak i plonów. Nie pierwszy już raz uroczystość organizowana była w połączeniu z dożynkami miejskimi jak miało to miejsce  w Świętochłowicach.

Święto plonów w tym mieście rozpoczęło się od mszy świętej po której przemaszerowano na miejski stadion gdzie odbyła się część artystyczna. W czasie realizacji programu dokonano prezentacji dożynkowych wieńców. Pierwsze miejsce zajął wieniec z ROD im. Waryńskiego, za które ROD otrzymał rzeczową nagrodę. Dożynki stały się także okazją do spotkania się z przedstawicielami zarówno władz samorządowych jak i przedstawicieli Parlamentu. Wśród gości znalazł się poseł Tomasz Tomczykiewicz oraz senator Leszek Piechota.

33.jpg (640×480)

W dniu 3.10.2015r. na terenie ROD „Sielanka” w Rudzie Śląskiej odbyły się  coroczne Dni Działkowca dla ROD położonych na terenie  działania Delegatury Rejonowej w Rudzie Śląskiej.  W uroczystości udział wziął Prezes OZ Śl. Józef Noski, Zastępca Prezydenta Miasta Ruda Śląska Krzysztof Mejer, Poseł Zbyszek Zaborowski. Miło było usłyszeć słowa Zastępcy Prezydenta Miasta zgodnie z którymi władze samorządowe Rudy Śląskiej zawsze będą wspierać działalność Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Jak co roku niektóre ROD obchodziły swoje jubileusze. 80 lecie założenia świętował ROD „Wypoczynek”  i ROD „Reneta”, natomiast jubileusz 65 lecia obchodził ROD „Jastrzębskiego”. Wszystkie ROD otrzymały pamiątkowe puchary.

Józef Nawój 

70.jpg (640×480)

62.jpg (480×640)

64.jpg (480×640)

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio