Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Zielona Rzeczpospolita

Najnowszy numer Zielonej Rzeczpospolitej już w Twoim ogrodzie! - 16.10.2015

Do ogrodów w całej Polsce trafił już jesienny numer Zielonej Rzeczpospolitej. A w nim: wyborcze propozycje polityków dla działkowców, pomysły skąd wziąć pieniądze na inwestycje w ogrodach, a także poradnik jak przygotować  działkę i altanę na zimę.


Zieloną Rzeczpospolitą możesz bezpłatnie nabyć w Zarządzie ROD i OZ. W całej Polsce Krajowa Rada PZD rozprowadziła aż 150 tysięcy egzemplarzy.

W jesiennym numerze szczególnie polecamy uwadze:

  • Statut PZD obowiązuje. 9 września statut Związku został zarejestrowany w KRS.  Działkowcy mogą być już spokojni o przyszłość swoich ogrodów. Patrz str. 1.
  • Nowy regulamin ROD. 1 października Krajowa Rada PZD uchwaliła nowy regulamin ROD, który wejdzie w życie już od 1 stycznia 2016 roku. Patrz str. 1.
  • Co politycy proponują działkowcom? Ogrody w centrum kampanii wyborczej. Partie prezentują swoje plany wobec ogrodów i PZD. Patrz str. 2 i 3.
  • Inwestycje widma rujnują ogrody. Historie zlikwidowanych ROD pod ważne inwestycje publiczne, które nigdy nie zostały zrealizowane. O tym kto skorzystał na krzywdzie działkowców dowiesz się na str. 4.
  • „Sprzedani” w białych rękawiczkach, czyli o tym jak Agencja Mienia Wojskowego sprzedała ponad 50 – letni ogród prywatnej spółce. Powodem miała być rozbudowa warszawskiego lotniska, która jak się okazało… nigdy nie była planowana na tym terenie. Działkowcy zostali na lodzie, a AMW umywa ręce. Patrz str. 5.
  • Fundusze unijne w praktyce. Działkowcy ze Świnoujścia już przekonali się jak można skorzystać ze środków UE. Dzięki nim ich ogród ma nową sieć melioracyjną. Sprawdź co Ty możesz zrobić dla swojego ogrodu dzięki programom unijnym. Patrz str. 6.
  • Senior Wigor – opieka wiedza, aktywność. Dom dziennego pobytu dla seniorów w Twoim ogrodzie? To możliwe. Zobacz na str. 6 co oferuje program Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.
  • Związek mądry przed szkodą. Niewiele brakowało a przez polityków działkowe altany pozostałyby bez ustawowej ochrony. O kulisach uchwalania ustawy „Stop Rozbiórkom Altan” i determinacji z jaką Związek walczył o interesy działkowców czytaj na str. 7.
  • Stop spalaniu na działkach. Czy wiesz, że za spalanie w ogrodzie można zostać ukaranym aż do 5 tys. zł grzywny? Na str. 8 dowiedz się dlaczego nie można spalać w ROD i jak poradzić sobie ze zbędnymi odpadkami.
  • Przygotowania do zimy czas zacząć. Sprawdź na str. 8 jakie prace koniecznie musisz wykonać na swojej działce jeszcze zanim zima rozgości się u nas dobre.

Te i wiele innych informacji znajdziesz w najnowszym numerze Zielonej Rzeczpospolitej. Przeczytaj i podaj dalej. Naprawdę warto!

 

Wersja elektroniczna dostępna tutaj

AD


Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.