Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Informacje z OZ

Społeczna Służba Instruktorska Okręgu Świętokrzyskiego na Dniach Skierniewic - 07.10.2015

19 września Zarząd Okręgu Świętokrzyskiego zorganizował wyjazd dla ponad 50 – ciu instruktorów Społecznej Służby Instruktorskiej wszystkich szczebli z terenu województwa na XXXVIII Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw. W trakcie podróży uczestnicy wyjazdu dzielili się między sobą doświadczeniami z tegorocznych problemów związanych z różnorodnymi uprawami na działkach. Najczęściej poruszane tematy to zwalczanie ślimaków, racjonale podlewanie roślin – zwalczanie suszy i ochrona roślin sadowniczych. 

Pierwszym etapem podróży był Kwiaciarski Zakład Doświadczalny w Nowym Dworze, gdzie w centrum sprzedaży działkowcy mogli zapoznać się z dużym wyborem roślin iglastych, ciekawą i różnorodną ofertą bylin, roślin zielarsko-przyprawowych oraz poznać nowości odmianowe i gatunkowe roślin sadowniczych, w tym szczepionych na nowych podkładkach karłowych. Działkowcy nabyli wiele ciekawych roślin.

Następnym etapem podróży były Skierniewice – hala Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie można było zwiedzać ekspozycje ogrodnicze, w tym bogate i ciekawie zaprezentowane plony działkowców z ROD w Skierniewicach. W hali OSiR działkowcy skorzystali z możliwości konsultacji swoich problemów z uprawą różnych roślin z pracownikami Instytutu Ogrodniczego, którzy chętnie i z pełnym zaangażowaniem dzielili się swoją wiedzą naukową. Wokół hali na pobliskich ulicach ustawione było mnóstwo kiermaszy ogrodniczych, które zwiedzali i robili na nich zakupy świętokrzyscy działkowcy. Następnie uczestnicy wycieczki przenieśli się na teren Instytutu Ogrodniczego przy ulicy Konstytucji 3 Maja, gdzie zapoznali się z nowym materiałem szkółkarskim i zwiedzili liczne stoiska oraz uzupełnili zakupy o ciekawe nowe gatunki i odmiany roślin ogrodniczych.

W opinii uczestników wyjazdu wycieczka umożliwiła zapoznanie się z bardzo bogatą i różnorodną ofertą nasadzeniowego materiału ogrodniczego, a także nowości gatunkowych i odmianowych. Na drogę powrotną luki bagażowe autokaru zapełniły się szczelnie zakupami. Działkowcy – instruktorzy Społecznej Służby Instruktorskiej wracali zadowoleni i pełni wrażeń z propozycją kontynuowania podobnych wyjazdów w następnych latach.

 
Edward Galus
Prezes OZŚ PZD w Kielcach

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio