Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Relacja z Międzynarodowych Targów Ogrodniczych Garden Arena w Ostródzie - 06.10.2015

W dniach 02-04.10.2015 r. w Garden Arena w Ostródzie odbyły się Międzynarodowe Targi Ogrodnicze, w których udział wzięło 79 polskich i zagranicznych wystawców, specjalizujących się tylko w branży ogrodniczej.   

gardenarena400x100pxB2

Jednym z uczestników i zarazem patronów, który po raz pierwszy uczestniczył  w tak dużej imprezie był Polski Związek Działkowców reprezentowany przez Okręg  Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.

Zwiedzający mogli zapoznać się z nowoczesnymi metodami i rozwiązaniami technologicznymi stosowanymi w ogrodnictwie, nowymi trendami w uprawie i projektowaniu ogrodów i terenów zieleni, zakupić dobrej jakości materiał szkółkarski. Dużą popularnością cieszyła się mała architektura ogrodowa oraz źródła odnawialnej energii.

Dla najmłodszych w strefie Małego Ogrodnika znalazło się miejsce do zabaw   o charakterze edukacyjnym poświęconym ogrodnictwu, w którym dzieci uczyły się m.in.  jak posadzić cebulę czy wysiać rzeżuchę, rozpoznawać kwiaty oraz przygotować świąteczne dekoracje.

Targi połączone były z panelami wykładowymi przedstawione przez Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie oraz Polski Związek Działkowców.  

My udzielaliśmy porad, zachęcaliśmy zwiedzających do nabywania działek  w Rodzinnych Ogrodach Działkowych PZD i jak zrobić pierwszy krok aby zostać działkowcem i mieć działkę? 

Dużą pomocą w promowaniu Związku i ruchu ogrodnictwa działkowego okazała się literatura, którą otrzymaliśmy z wydawnictwa „ działkowiec” min. „Jak powstawały ogrody działkowe”, „Kim są polscy działkowcy”, „ Projekty zagospodarowania działek”, miesięcznik „ działkowiec” oraz katalogi wydawnicze. W promowaniu naszej „ zawodowej” literatury zachęcaliśmy do korzystania z naszej oferty wydawniczej, która w praktyce jest sprawdzona i dostosowana do potrzeb ogrodnictwa działkowego.

Targi Ogrodnicze w Ostródzie 006

Henryk Królikowski ROD "Ignacego Krasickiego" w Lidzbarku Warmińskim rozmawia z uczestnikami targów

    

Przy tej okazji Krajowej Radzie i wydawnictwu „działkowiec” bardzo dziękujemy za pomoc i wsparcie w organizacji i realizacji targów. 

Nasze stoisko odwiedzili parlamentarzyści w osobach: posła Zbigniewa Babalskiego, Piotra Cieślińskiego, senatora Stanisława Gorczycę oraz Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

2015-10-03 12.15.57

Od lewej: Stefan Opaliński Prezes ROD "Słonecznik" w Iławie, Gustaw Marek Brzezin Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Zbigniew Kołodziejczak Prezes Okręgowego Zarządu Warmińsko-Mazurskiego PZD w Olsztynie, Stanisław Zalewski Prezes ROD "Nenufar" w Ostródzie

2015-10-03 13.10.13
Od lewej: Piotr Cieśliński Poseł RP, Stefan Opaliński Prezes ROD "Słonecznik" w Iławie, Zbigniew Kołodziejczak Prezes Okręgowego Zarządu Warmińsko-Mazurskiego PZD w Olsztynie,Stanisław Gorczyca Senator RP Stanisław Zalewski Prezes ROD "Nenufar" w Ostródzie

Targi Ogrodnicze w Ostródzie 008

Od lewej: Zbigniew Kołodziejczak Prezes Okręgowego Zarządu Warmińsko-Mazurskiego PZD w Olsztynie, Zbigniew Babalski Poseł RP


Organizator Targów w dniu 04.10.2015 r. umożliwił nam i zwiedzającym (przewidzianym w programie) zaprezentowanie w formie wykładu multimedialnego historię powstania w Polsce ogrodnictwa działkowego i Polskiego Związku Działkowców, który przedstawił Jarosław Wołodkiewicz.  

Sposób  uprawy, pielęgnowania, ochrony oraz wykorzystanie z działki owoców i warzyw i ich wpływ na zdrowie człowieka, zaprezentował Krajowy Instruktor SSI Henryk Królikowski – długoletni użytkownik działki w ROD „ Ignacego Krasickiego” w Lidzbarku Warmińskim, który swoją prezentację oparł na własnym doświadczeniu, wykorzystując wiedzę  – jak stwierdził „nabytą z literatury oferowanej przez wydawnictwo „działkowiec”.

Targi Ogrodnicze w Ostródzie 010

 Henryk Królikowski ROD "Ignacego Krasickiego" w Lidzbarku Warmińskim

Targi Ogrodnicze w Ostródzie 013

Jarosław Wołodkiewicz Instruktor ogrodniczy Okręgu Warmińsko-Mazurskiego PZD w Olsztynie


O godzinie 1700 zakończyliśmy wystawę. Wdzięczni za zaproszenie organizatorowi Targów Expo Arena Mazury w Ostródzie, zadeklarowaliśmy w ankiecie udział Polskiego Związku Działkowców w przyszłym roku.


Jarosław Wołodkiewicz    

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio