Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Jubileusz 50-lecia Rodzinnego ogrodu Działkowego „Nowalijka I” w Krakowie - 06.10.2015

W sobotę 3 października 2015 r. działkowcy Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Nowalijka I" w Krakowie obchodzili jubileusz 50-lecia założenia Ogrodu połączony z Dniem Działkowca.

Wśród zaproszonych gości  byli:

  • Pani Ewa Błachut – prezes Okręgowego Zarządu Małopolskiego PZD,
  • Pan Janusz Jędrzejewski – kierownik II Referatu Rejonowego Oddziału II Nowa Huta Straży Miejskiej,
  • Pan Stanisław Madej – przewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie.

Wszystkich zgromadzonych powitał Prezes ROD „Nowalijka I” pan Waldemar Wołoch, który w skrócie przedstawił historię powstania Ogrodu. Następnie głos zabrała Pani Ewa Błachut, która odczytała list skierowany do działkowców przez prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego, a następnie  wręczyła na ręce prezesa ROD puchar i dyplom od prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego oraz puchar i dyplom przyznany przez Okręgowy Zarząd Małopolski PZD.

W dalszej części Pani Prezes Okręgowego Zarządu Małopolskiego PZD odsłoniła pamiątkową tablicę upamiętniającą jubileusz 50-lecia Ogrodu. Następnie odznaczyła działkowców tworzących Ogród i nadal użytkujących swoje działki srebrną i brązową odznaką „Zasłużony Działkowiec”, które to odznaczenie na wniosek Zarządu ROD przyznał OZM PZD. Dekorując nagrodzonych odznaczeniem, Pani prezes serdecznie im podziękowała za dotychczasowy wysiłek  i  włożony trud w rozwój naszego ogrodu. Zarząd uhonorował dostojnych jubilatów pamiątkowym dyplomem oraz upominkiem i kwiatami.

Z okazji Dni Działkowca Prezes Zarządu ROD wręczył dyplomy i nagrody działkowcom, którzy mają najładniej urządzoną działkę.

Po części oficjalnej Pan Prezes ROD zaprosił wszystkich zaproszonych gości oraz działkowców na wojskową grochówkę z kuchni polowej, degustację domowego chleba ze smalcem oraz na deser – słodkie wypieki naszych działkowiczek oraz na wspólną zabawę. Szampańska, zaprawiona dobrym humorem zabawa trwała jak zawsze do późnych godzin nocnych.

Bogusława Mituniewicz, Skarbnik ROD "Nowalijka I" w Krakowie

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio