Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD im. B. Chrobrego w Szczecinie - 29.09.2015

W ROD im B. Chrobrego w Szczecinie o godz. 17:00, w dn. 19.09 br., zebrała się duża grupa działkowców, którzy skorzystali z zaproszenia zarządu ogrodu do wspólnego świętowania. Zarząd ROD kierowany przez nowego Prezesa, Pana Piotra Leszka, kontynuuje tradycje organizowania Dni Działkowca w ogrodzie.

Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem prezesa ROD, który podziękował działkowcom i gościom za przyjęcie zaproszenia i udzielił głosu Prezesowi Okręgu, który przekazał działkowcom pełną informację z walki o zachowanie ogrodów, o dobrą ustawę o ROD i w sprawie altan.

Ocenił również sytuację w Związku, dla którego wyczuwa się ostatnio duże uznanie społeczne, nie wyłączając sfery rządowej, o czym świadczą listy kierowane do Prezesa Związku, Pana Eugeniusza Kondrackiego.

Te osiągnięcia nie zrodziły się same. Pracowała na to rzesza rzetelnych działkowców i działaczy ogrodowych, którym Związek jest bliski oraz którzy wierzą, że tylko w silnej organizacji będziemy postrzegani jako społeczny partner.

Ogrody współczesne muszą uaktywniać się na rzecz seniorów, młodzieży oraz wykorzystywać bazę techniczną na szerokie potrzeby społeczne.

Ogród "B. Chrobrego" ma doskonałe położenie do pełnienia takiej roli. Dla takiego funkcjonowania trzeba jednak szukać źródeł finansowania zarówno w budżecie samorządów, jak również w regionalnych programach unijnych.

16 działkowcom wręczono dyplomy uznania i upominki za wzorowe prowadzenie działki. Na szczególne wyróżnienie zasługuje pan Józef Zachariacik, 89-letni działkowiec, który sam uprawia działkę i nie ustępuje miejsca młodym w konkurencji i w ocenach.

Jak sam orzekł, tą swoją dobrą kondycję zawdzięcza właśnie działce.

Wszystkim życzymy powodzenia!

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio