Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dożynki w ROD "Port Centralny" w Szczecinie - 28.09.2015

Dzień 26-09-2015 był świętem w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. "PORT CENTRALNY" w Szczecinie z okazji obchodów corocznego święta plonów. Na tą uroczystość przybyli liczni działkowcy wraz z rodzinami i sympatycy ogrodów. Wszystkich zgromadzonych działkowców i sympatyków oraz gości uroczyście powitała Prezes R.O.D. im. „Port Centralny”  Pani Barbara Surdy - Sapieha.

Oceniając 2015 rok pracy Pani Prezes przypomniała, że nowy Zarząd rozpoczął pracę miesiąc temu i jest pełen optymizmu i zapału do pracy.

Następnie udzieliła głosu przedstawicielowi Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie wiceprezesowi OZ  Józefowi Romanowskiemu, który poinformował, o tradycji corocznych obchodów Dni Działkowca - święto działkowych plonów, radości i nadziei na jeszcze lepszą przyszłość.

Tradycja obchodów działkowego święta sięga w naszym kraju blisko 120 lat istnienia tego ruchu. Przez ostatnie lata to manifestacja jedności w obronie ogrodów.

Tradycja nakazuje zachowanie fasonu i przestrzegania zasad, które składają się na odpowiednią postawę i godne zachowanie w każdych okolicznościach co tworzy  piękny i rzeczywisty obraz działkowca.

Pamiętać należy też, o zasługach działkowców pracujących na rzecz ogrodu i przy tej okazji składam najserdeczniejsze podziękowanie w imieniu OZ PZD wszystkim działaczom organów samorządowych w ogrodach, bo nie zawsze są powszechnie znane  i doceniane ich zasługi w ogrodach.

Dla nas działkowców najważniejsza sprawa była skuteczna  obrona altanek, rejestracja nowego statutu, i opracowanie nowego dobrego Regulaminu ROD.. Działkowcy chcą mieć własną organizację, chcą mieć prawa gwarantowane przez ustawę.

Następnie odczytana została  treść listu OZ PZD skierowane na ręce Pani Prezes i przesłane  wyrazy uznania za pracę Zarządu , działaczy i działkowców.

Pani Prezes wyróżnionych działkowców zaprosiła do odbioru nagród. Wręczanie wyróżniającym się działkowcom symbolicznych upominków.

Nagroda - kubek z nazwą ROD , logo PZD, Dzień Działkowca 2015

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio