Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Apel Prezesów ROD Miasta i rejonu Grudziądza do Prezydenta Miasta Grudziądza - 25.09.2015

 

Grudziądz, 21-09-2015

 

Apel

Prezesów Rodzinnych Ogrodów Działkowych Miasta i rejonu Grudziądza do Prezydenta Miasta Grudziądza

My, działkowcy miasta Grudziądza społecznie sprawujący funkcję w organach statutowych Polskiego Związku Działkowców, zwracamy się z apelem do Pana Prezydenta o wypełnienie wcześniej złożony obietnic przedwyborczych. Niejednokrotnie deklarował Pan swoją sympatię do działkowców ziemi grudziądzkiej, zapewniając ich, że dopóki jest włodarzem miasta - działkowców nie spotka żadna krzywda.

Niestety z ubolewaniem stwierdzamy brak jakichkolwiek działań ze strony Urzędu Miasta Grudziądza zmierzających do rozwiązania problemu 202 rodzin użytkujących działki w Rodzinnych Ogrodach Działkowych „Mikołaja Kopernika", „Kolejarz", „Zacisze", objętych roszeniami Pana Piotra Kulerskiego.

Szanowny Panie Prezydencie

Domagamy się wypełnienia złożonych przed mediami obietnic o znalezieniu gruntów zamiennych dla Pana Piotra Kulerskiego, bądź wykupienia spornych gruntów, tak aby działkowcy mogli dalej użytkować swoje działki.

Jednocześnie czujemy się zobowiązani, zwrócić uwagę, iż w swym dorobku związkowym mieliśmy już okazję wykazać się jednością, czego dowodem są odbyte manifestacje na szczeblu wojewódzkim oraz krajowym w 2013 roku.

Reasumując, apelujemy do Pana Prezydenta o zintensyfikowanie działań zmierzających do ocalenia w/w ogrodów. Społeczny wymiar obrony działkowców, będzie miał bezpośrednie przełożenie w najbliższych wyborach parlamentarnych.

Z poważaniem Lista sygnatariuszy apelu w załączeniu

 

SKAN PISMA

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio