Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Lampy solarne na działkach z budżetu obywatelskiego Miasta Zabrze - 25.09.2015

Wychodząc naprzeciw potrzebom rozwojowym ROD, Polski Związek Działkowców  w swoich programach i stanowiskach skupia się na wykorzystaniu dodatkowych źródeł z których ogrody i Związek mogłyby skorzystać dla realizacji różnych zadań.

I właśnie budżety partycypacyjne miast to jedna z szans dla ogrodów działkowych, które w ten sposób mogą doprowadzić do realizacji zadań inwestycyjnych na ich terenie, a tym samym do zwiększenia  ich atrakcyjności i rozwoju.

Po raz drugi w Zabrzu, w dniach od 28 września do 08 października, każdy kto ukończył 16 lat będzie mógł głosować na trzy wybrane projekty obywatelskie, zgłoszone do Urzędu Miasta. W roku 2016 budżet partycypacyjny m. Zabrze wynosić będzie 4 mln zł z rozdziałem: 1.3 mln dla małych dzielnic i 2.7 mln dla dużych dzielnic. Po zakończeniu etapu weryfikacji, poprawnych jest 128 wniosków o łącznej wartości ponad 32 mln.

Z inicjatywy Prezesa ROD "Wiśnia", Leszka Buckiego zostały złożone trzy projekty dotyczące instalacji solarnych lamp oświetleniowych na alejkach ogrodowych. Do tych projektów, w pierwszym etapie włączyło się siedem ROD.

Projekt pierwszy  PO113 - dotyczy ROD "Webera" i ROD "Biała Róża", Projekt drugi  PO128 - dotyczy ROD "Wiśnia", ROD"1000 lecia" i ROD "Ratownik", Projekt trzeci  PO129 - dotyczy ROD "Róża" i ROD" Odrodzenie" w Mikulczycach.

Koszt każdego projektu po weryfikacji zamyka się w kwocie ok. 480 tyś. zł.

Zachęcamy wszystkich działkowców, ich rodziny i znajomych by oddali swoje głosy na w/w projekty. W następnych latach do projektów instalacji solarnego oświetlenia alejek ogrodowych przystąpią pozostałe ROD w Zabrzu.

Działając wspólnie i popierając się wzajemnie, projekty ROD w Zabrzu mogą uzyskać wielkie poparcie społeczne. Realizując te projekty zwiększymy bezpieczeństwo i atrakcyjność naszych Ogrodów.

Głosujmy razem nad wnioskami: od 28 września - do 8 października 2015 r. 

Link do głosowania - https://zabrze.zetwibo.pl/voting/absence

Marta Pawłowska

MM 

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.