Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Jubileusz 80-lecia istnienia ROD „Krokus” w Mikołowie - 25.09.2015

5 września na terenie ROD „Krokus” w Mikołowie odbył się festyn z okazji  80 rocznicy powstania ogrodu. Na uroczystości goszczono władze miasta, reprezentowane przez burmistrza Stanisława Piechulę, wiceburmistrza Bogdana Uliasza oraz przewodniczącego Rady Miasta Michała Rupika.

IMG_1731.JPG (448×336)

Burmistrz Mikołowa wyraził swoje uznanie i złożył działkowcom najlepsze życzenia. Zapewnił także, że już niebawem powstaną w mieście nowe tereny działkowe. 

Jubileusz był okazją do wręczenia działkowcom brązowych i srebrnych odznaczeń „Zasłużonego Działkowca” oraz dyplomów przyznanych przez OZ Śl., delegaturę rejonową i ogród. Prezes Zarządu Ogrodu Pan Gordian Świderski wraz z burmistrzem miasta uhonorowali działkowców.

IMG_1738.JPG (448×336)

Następnie Prezes przedstawił zgromadzonym historię powstania ogrodu i nazwiska osób angażujących się w jego funkcjonowanie przez lata jego istnienia. Przypomniał, że ogród od początku składał się z trzech kolonii, z których  I i III powstały na terenie będącym własnością Gminy Mikołów, natomiast kolonia II to teren, którego darczyńcą był Józef Bojdoł - mieszkaniec Mikołowa.

Ogród zajmuje obecnie powierzchnię 5,8 ha i składa się 124 działek.

MN

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.