Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Jubileuszowa XX edycja konkursu „Zielone Zabrze” - 25.09.2015

Zabrzańskie ogrody działkowe poprzez uczestnictwo w konkursie miejskim jakim jest organizowane już od 20 lat „Zielone Zabrze” nie tylko walczą o cenne nagrody, ale także propagują ideę ogrodnictwa działkowego w społeczeństwie. Pokazując  piękne działki i ogrody zwracają uwagę na potrzebę tworzenia terenów działkowych w miastach.

Konkursy organizowane dla działkowców są niezmiernie ważnym przedsięwzięciem, gdyż mobilizują do unowocześniania i doskonalenia sposobu zagospodarowania działek i ogrodów. Wizerunek działek dobrze zagospodarowanych, zadbanych, z pielęgnowaną roślinnością i estetyczną małą architekturą oraz altaną to nie tylko sama przyjemność i satysfakcja, ale również gwarancja prawidłowego funkcjonowania i pomyślnego rozwoju ogrodnictwa działkowego w Polsce. 

Konkurs „Zielone Zabrze” organizowany jest przez Wydział Ekologii Urzędu Miejskiego w Zabrzu, a jego celem jest pobudzenie inicjatywy lokalnej oraz zachęcenie mieszkańców do upiększania swojego miasta i dbania o otaczającą zieleń.

Konkurs przeprowadzony był w V kategoriach: na najpiękniejszy balkon, ogród przydomowy, ogród działkowy, zieleniec na osiedlu mieszkaniowym oraz zieleniec przed zakładem pracy.

W kategorii „Na najpiękniejszy ogród działkowy” oceniane były ogrody i działki. W tym przypadku duża rola przypadła Delegaturze Rejonowej w Zabrzu, która to była odpowiedzialna za typowanie ogrodów do konkursu oraz przyjmowanie zgłoszeń. Także komisja konkursowa była wspierana przez przedstawiciela delegatury, którym był instruktor SSI – Pan Antoni Pyzik.

Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 22 września br., gdzie Pani Prezydent Miasta – Małgorzata Mańka–Szulik oraz pełniąca funkcję zastępcy Prezydent Miasta Pani Katarzyna Dzióba wręczyły laureatom konkursy dyplomy oraz nagrody rzeczowe.  Polski Związek Działkowców reprezentowali, Prezes Okręgowego Zarządu Śląskiego Pan Józef Noski i Kierownik Delegatury Rejonowej w Zabrzu Pan Piotr Maślanka. Wśród nagrodzonych znalazło się 13 Rodzinnych Ogrodów Działkowych oraz 28 działek.

MN

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio