Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dożynki w ROD "Bartoszewo" w Bartoszewie - 25.09.2015

Jak co roku,  na zakończenie sezonu działkowego, spotkaliśmy się na ogrodowych dożynkach. Tym razem  okolicznościowe spotkanie działkowców ROD "Bartoszewo" w Bartoszewie miało miejsce 5 września  – jak zawsze – w ogrodowej świetlicy. Miłą dla oka tradycją stało się  przygotowywanie wystawy plonów (zbiorów) z działek (podobno nie zawsze za zgodą ich właścicieli).

Dość licznie przybyli na spotkanie działkowcy najpierw wysłuchali okolicznościowego wystąpienia Mariana Ambrosiewicza - Prezesa  Zarządu ROD.

Potem Prezes i  przedstawiciel Zarządu Okręgowego PZD Eugeniusz Rabuski, wręczyli odznaczenia  przyznane przez władze Związku. Odznakę "Za zasługi dla Polskiego Związku Działkowców" otrzymała nasza dzielnicowa Pani Elżbieta Alexiu.

Srebrne odznaki "Zasłużonego Działkowca" otrzymały : Alicja Stańczyk, Marianna Kuchcińska i Barbara Miller Medyna.  Natomiast brązowe odznaki "Zasłużonego Działkowca" wręczono Marzenie Scecewicz, Iwonie Gusowskiej,  Stanisławie Sokolik, Irenie Grodeckiej, Wirginii  Wójcik, Wojciechowi Gramatyce i Cezaremu Hajwoli. Niestety, nie wszyscy przybyli na tę uroczystość.

Następnie działkowcy zostali zaproszeni na okolicznościowy poczęstunek -  częściowo sfinansowany przez nich samych. Zerwano z z tradycją, jako, że nie było grochówki  lecz  kiełbasa z rusztu, kurczak pieczony i piwo. Mimo, że tym razem była to rekordowa ilość około  300  wydanych porcji,  wydawanie przebiegło bardzo sprawnie, a jakość dań była - jak mówiono - wyśmienita.

Na specjalnie zorganizowanym stoisku można było kupić ryby (pod różnymi postaciami) , z czego  działkowcy chętnie korzystali.

Potem rozpoczęła się wspólna zabawa,  a sądząc po zdjęciach, które zostały zrobione w jej trakcie, bawiono się wspólnie i wesoło.

Zabawa skończyła się po północy działkowicze rozeszli się  i kolejne dożynki w ROD "Bartoszewo" przeszły do historii.

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio