Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Kiermasz "Pamiętajcie o ogrodach" w okręgu szczecińskim - 24.09.2015

19-20 września Wały Chrobrego w Szczecinie opanowane zostały przez stanowiska wystawienniczo- handlowe w ramach kiermaszu Pamiętajcie o Ogrodach. Była to jesienna edycja tego kiermaszu, pod hasłem "Wszystko dla działki i ogrodu". I rzeczywiście było wszystko. Kiermasz Pamiętajcie o Ogrodach cieszy się dużym uznaniem oraz frekwencją. Instruktorzy społecznej służby instruktorskiej szczecińskiego okręgu PZD w stoisku oznakowanym flagami i logo PZD udzielali uczestnikom porad, informacji dotyczących ogrodów oraz przepisów związkowych. Można było nabyć odpowiednią literaturę oraz ulotki szkoleniowe i zbadać pH gleby.

Dużym powodzeniem cieszyła się "Zielona Rzeczpospolita". Przy okazji kiermaszu zbierane zostały podpisy pod petycją do Urzędu Miasta Szczecina o zachowanie ogrodu "Górki Ustowskie" w całości.

Trzeba przyznać i pochwalić ofiarność instruktorów, którzy cierpliwie odpowiadali na każde pytanie.

W stoisku prezentowano również kandydata do Sejmu – prezesa OZ PZD – Tadeusza Jarzębaka. Szkoda tylko, że w drugim dniu trwania kiermaszu, szyki pomieszała zmiana pogody i uczestników było nieco mniej.

Kiermasz Pamiętajcie o Ogrodach, to święto zielonego Szczecina. Dobry czas na zapoznanie się z nowościami, jak również zakupy różnych atrakcyjnych nowości. Często spotkać można było właśnie działkowców z całymi rodzinami.

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio