Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD im. T. Kościuszki w Sandomierzu - 24.09.2015

W dniu 19 września br. kolejny ze świętokrzyskich ogrodów działkowych - ROD im. T. Kościuszki w Sandomierzu obchodził coroczne uroczystości związane z Dniem Działkowca.

Mimo pochmurnej pogody, w spotkaniu i zabawie udział wzięło ponad 100 działkowców, co jest wyrazem integracji środowiska.

Jak każda tego typu uroczystość, także i tak, była doskonałą okazją do podsumowania kończącego się sezonu działkowego oraz całej minionej kadencji.

Przypomniano tak ważne dla działkowców, ogrodów i PZD wydarzenia jak chociażby walka o nową ustawę o ROD, pełen sukces w przedmiocie altan ogrodowych czy dopiero co zakończoną procedurę rejestracji statutu Związku.

Swoją wymierną cegiełkę do ogólnopolskiego sukcesu włożyli także i działkowcy sandomierscy, co oczywiście zostało podkreślone w wypowiedzi przedstawiciela OZ Świętokrzyskiego.

Zarząd ROD postanowił także uhonorować 19 działkowców dyplomami uznania za szczególny wkład pracy w zagospodarowanie swojej indywidualnej działki.

Czas spędzony przy muzyce, grillowanej kiełbasce czy żurku przepisu Prezesa ROD
– Pana Józefa Rękasa, był okazją do wymiany poglądów na temat dalszych inwestycji ogrodowych oraz chwilą refleksji nad tegoroczną niemal bezdeszczową pogodą, która w wyjątkowy sposób utrudniała działkowe życie.

W obchodach Dnia Działkowca udział wzięli także zaproszeni goście w osobach:

  • Pani Katarzyny Zioło – Zastępcy Burmistrza Miasta Sandomierz
  • Pana Sławomira Białka – dzielnicowego Komendy Powiatowej Policji
    w Sandomierzu
  • Pana Jarosława Pióreckiego – dzielnicowego Straży Miejskiej w Sandomierzu

 którym wręczono symboliczne kosze z działkowymi wyrobami.

 

Jan Stańczyk

Dyrektor Biura OZ

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio