Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Obchody 25-tej rocznicy powstania ROD ,,Eden” w Grójcu - 24.09.2015

19 września br. był dniem szczególnym dla Rodzinnego Ogrodu Działkowego ,,Eden” w Grójcu. W dniu tym działkowcy obchodzili 25 rocznicę powstania ogrodu. Po mszy prezes ogrodu pan Janusz Dulemba przywitał przybyłych w tym mi.in. prezesa Okręgowego Zarządu Mazowieckiego pana Zygmunta Kacprzaka, posła na Sejm pana Mirosława Maliszewskiego oraz burmistrza miasta i gminy Grójec pana Jacka Stolarskiego ze swymi zastępcami. Obecni byli także radni miejscy oraz Komendanci Policji i Straży Miejskiej. Nie zabrakło również dyrektora Grójeckiego Ośrodka Kultury pana Grzegorza Rejera.

Po przywitaniu gości prezes ogrodu w swoim wystąpieniu mówił o działalności ogrodu w okresie 25-lecia. Podziękował Polskiemu Związkowi Działkowców za okazaną ogrodowi pomoc. Mówił również o udziale działkowców w obronie naszej ustawy, altan i statutu.

 Dużo miejsca poświęcił współpracy ogrodu z władzami miasta. Podziękował między innymi za wybudowanie drogi do ogrodu ora jej oświetlenie – dzięki temu działkowcy mają wygodny i bezpieczny dojazd.  Dziękował za przychylność władz miasta dla działkowców, z którą spotykają się na każdym kroku. Z wypowiedzi prezesa widać, że ogrody działkowe w Grójcu mogą zawsze liczyć na przychylność władz miasta.

O współpracy władz samorządowych z ogrodem mówił także pan burmistrz. Po wystąpieniu prezesa ROD „Eden”, prezes OZM PZD pan Zygmunt Kacprzak na ręce Prezesa wręczył okolicznościowy puchar dla ogrodu oraz dyplomy dla ogrodu i zarządu. Odznaczył również 3 najbardziej zasłużonych działkowców odznaczeniami ,,Za Zasługi dla Polskiego Związku Działkowców”.  Złote odznaki ,,Zasłużonego Działkowca” otrzymało 10 osób, były również srebrne i brązowe odznaki ,,Zasłużonego działkowca”.

 W swoim wystąpieniu prezes Kacprzak podziękował działkowcom za pracę, którą włożyli w rozwój ogrodu, a tym samym w rozwój ruchu działkowego w Polsce. Dziękował za udział działkowców ,,Edenu” w walce o ustawę, altany i statut. To dzięki takim ludziom PZD odniosło sukces.

Po oficjalnej części imprezy, odbyła się część artystyczna, w której czas umilał działkowcom zespół muzyczny, a działkowcy tańczyli i bawili się do wieczora.

DMAT

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio