Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Przedszkolaki poznają działki - 21.09.2015

W piękne wrześniowe przedpołudnie (17.09.br) grupa średniaków i starszaków z Przedszkola nr 1 w Kolbuszowej odwiedziła ROD „Prefabet” w Kolbuszowej.

Z niedowierzaniem zwiedzali ogród, w którym podobno mieszkają krasnale i Baba Jaga, bo mają w nim swoje domki, a Yeti zostawił ślady na jednej z działek.

Dzieci poznawały różne ciekawe rośliny np. fasolnika egipskiego, strzelały z nasion pęcherznicy, a najodważniejsze poznawały smak owoców.

Kwaśny pigwowiec nie przypadł maluchom do gustu, ale mają obiecany z niego sok, który pomoże w leczeniu jesiennych przeziębień.

 

Przedszkolakom bardzo smakowały ostanie tego lata borówki amerykańskie oraz zapomniane czerwone porzeczki. Spodobały im się również grządki z kolorowymi warzywami, trafnie nazywały większość z nich, a najbardziej na świecie smakowały pomidorki koktajlowe.

Podczas spaceru po ogrodzie dzieci i ich opiekunowie, w ramach edukacji przyrodniczej, zrywali liście różnych roślin, które później zostały wykorzystane w pracach plastycznych. Dzieła małych artystów można oglądać w Przedszkolu nr 1 w Kolbuszowej.

Po krótkim odpoczynku przyszedł czas na zabawę. Największe oblężenie przeżyła zjeżdżalnia, do której na wejście obowiązywało hasło.

Do dziecięcego samochodu osobowego ustawiła się długa kolejka, na szczęście każdy doczekał się przejażdżki. Był czas na grę w piłkę, minigolfa i badmintona oraz inne gry i zabawy ruchowe.  Śmiechom i piskom nie było końca.

Zmęczone, ale zadowolone dzieciaki podziękowały Zarządowi ogrodu za zaproszenie i wręczyły pamiątkowy dyplom.

Na zakończenie aktywnego dnia dzieci otrzymały od działkowców warzywa do kącika przyrodniczego. Przedszkolaki obiecały odwiedzić ogród w niedalekiej przyszłości.

Jadwiga Brzozowska

OZP PZD

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio