Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Inne wydawnictwa

„Mój Ogródek” tworzymy razem z naszymi czytelnikami! - 21.09.2015

Jesienna aura zapanowała w każdym zakątku działki. Ciepłe kolory liści i kwiatów sprawiają, że ta pora roku jest równie piękna jak wiosna i lato. Warto więc jak najdłużej przebywać na działce i cieszyć się urokami jesieni – również i tymi związanymi z pracą. Październik to doskonały czas na sadzanie roślin, w tym gatunków cebulowych. Zbliżająca się zima wymaga również wiele prac pielęgnacyjnych, których szczegółowy opis znaleźć można w bieżącym – październikowym wydaniu „Mojego Ogródka”.

Warto skorzystać z naszych jesiennych przypomnień, rad i pomysłów, tak aby działka i ogród, były jeszcze piękniejsze w tym i przyszłym sezonie. Zajrzyj do „Mojego Ogródka”, naprawdę warto!

Atrakcyjna działka – w dużej mierze – to nie tylko zasługa naszej pielęgnacji, ale również odpowiedni dobór roślin, w tym przede wszystkim krzewów, które mogą być – niezawodne, dekoracyjne i mało wymagające.

• Jesienne zasilanie To problem bardzo aktualny, gdyż jesień to doskonały czas na nawożenie zarówno roślin ozdobnych – w tym gatunków iglastych i zimozielonych, jak i również trawnika. Podpowiemy czym i w jakich dawkach należy nawozić.

• Zakupy i sadzenie czyli – co, kiedy i jak kupować i sadzić. Artykuł ten jest doskonałą ściągawką, która przyda się wszystkim tym, którzy planują zakupy a następnie sadzenie roślin zarówno tych z odkrytym korzeniem, jak i tych w pojemnikach.

Barwa żółta występuje u wielu gatunków zdobiących jesienią nasze działki. Dzięki ich obecności sezon na działce trwać będzie znacznie dłużej, bo aż do pierwszych przymrozków. A o to nam właśnie chodzi.

Ogród wodny jesienią To materiał praktyczny, pomagający przygotować oczko wodne do zimy. Podpowiemy – co schować, co wyczyścić, a co pozstawić na zimę w mnistawie?

Rojniki i rozchodniki to wyjątkowe roślin, które warto mieć na swojej działce. Mają szerokie zastosowanie i małe wymaganie. W artykule przedstawione zostały najciekawsze odmiany.

Rajskie jabłonie to jedne z najatrakcyjniejszych kwitnących drzew. Urodą mogą konkurować z magnolią czy wiśnią. W artykule podpowiemy – jaką odmianę wybrać, gdzie posadzić i jak pielęgnować, tak aby były ozdobą zarówno w czasie wiosny, jak i jesieni.

Obecnie w sklepach sprzedawane są ziemniaki w opakowaniach, których producenci narzucają nam konkretne ich zastosowanie. Warto poznać główne typy ziemniaków i ich odmian, aby kupując ziemniaki nie tracić czasu na wczytywanie się w etykietę. 

Dynia to bardzo wartościowe warzywo. Coraz chętniej je spożywamy i szukamy coraz ciekawszych gatunków i odmian. Do takich wyjątkowych dyń, należy dynia piżmowa o szerokim zastosowaniu w kuchni i w ogrodzie.

Czyli minisad na działce, pozbawiony okresowych oprysków chemicznych, który można uzyskać poprzez odpowiedni dobór– drzew i krzewów odpornych lub mało podatnych na choroby. Podpowiemy jakie ekometody zastosować przy ich uprawie.

• Jak gęsto sadzić? Praktyczny materiał  – ściągawka, pomocna przy sadzeniu drzew i krzewów owocowych na działce.

Ogrodzenie – mur, ściana w ogrodzie, może stać się miejscem atrakcyjnym, w obszarze, którego chętnie będziemy spędzać czas. W artykule przedstawione zostały różnego rodzaju rozwiązania, m.in. graffiti, mozaik, ażurowe obrazy.

• Sauna w ogrodzie W artykule wyjaśniamy jakie są rodzaje sauny, jak z niej korzystać, jakie jest jej działanie oraz ile kosztuje gotowy domek przeznaczony do sauny

Każdy chciałby mieć działkę atrakcyjną pod względem nasadzenia. W artykule podpowiemy – co zrobić, gdy gleba jest uboga i nie wszystkie rośliny chcą na niej rosnąć. Pomożemy dobrać odpowiednie gatunki na glebę piaszczystą.

 

Sezon jesienny kojarzy się z obniżeniem naszej odporności. Aby się wzmocnić warto skorzystać z naszych porad i poznać najlepsze suplementy diety, które zmniejszą podatność na infekcje wirusowe i bakteryjne.

W świecie ziół istnieją takie, które mają dobroczynne działanie głównie dla mężczyzn. Warto je poznać i odpowiednio stosować.

To dość kontrowersyjna metoda odżywiania się, która nie przez wszystkich uważana za słuszną. W artykule przedstawiamy opinię dietetyków i informację dlaczego również z tą dietą należy uważać.

Odżywianie roślin to bardzo ważny aspekt, który nie należy traktować obojętnie. Warto poznać zasady dobrego nawożenia roślin, bo to czym karmimy nasze roślin, pośrednio trafia również do naszego organizmu.

Działka bez chemii to działka bioróżnorodna, a przy tym przyjazna pożytecznym owadom. Podpowiemy jak stworzyć taki ekoogród, który ma same dobroczynne właściwości dla nas i dla naszych nasadzeń.

 

Zapraszamy do lektury „działkowca”, w którym znaleźć można wiele wartościowych, praktycznych i sprawdzonych porad.

 

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego – www.dzialkowiecsklep.pl

Dołącz do nas na Mój ogródek 

Ciekawe artykuły i praktyczne porady, co miesiąc znaleźć można w „Moim Ogródku”, serdecznie zapraszam, do lektury.

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.