Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Czytajcie „działkowca”! - 21.09.2015

Opadające z drzew liście, chłodniejsza, często deszczowa pogoda, to znak, że jesień zagościła już na dobre. W ogrodach to jednak gorąca końcówka sezonu! Wiele roślin jeszcze pięknie kwitnie i potrzebuje pielęgnacji, kontynuujemy zbiory warzyw i owoców, czas też przygotować uprawy i ogrodowe urządzenia do zimy. Sięgnijmy zatem po październikowy numer miesięcznika „działkowiec”, który właśnie ukazał się w sprzedaży i z pewnością będzie najlepszym przewodnikiem i doradcą w jesiennej pielęgnacji działki! Znajdziecie w nim m.in. najpiękniejsze kwiaty jesieni, pomysły na kobierce z krzewów czy ciekawe propozycje niedrogiej a efektownej renowacji altany. Nie zabraknie również inspiracji związanych z aranżacją działki. A oprócz tego porady i przypomnienia ogrodnicze, artykuły na temat ekologii, zdrowia, uprawy i ochrony roślin, oraz wiele innych aktualnych tematów! Poniżej przedstawiamy niektóre z nich:

● Jesień to nie tylko okres efektownie przebarwionych liści i kolorowych owoców, wiele roślin również pięknie kwitnie w tym czasie. Polecamy najpiękniejsze jesienne kwiaty, dzięki którym działkowe rabaty mogą być również w tym czasie nasycone kolorami i tętnić życiem!

● Czy znacie super hortensje? Na to miano zasługuje najnowsza grupa odmian hortensji ogrodowych, u których kwiaty pojawiają się zarówno na pędach zeszłorocznych jak i tegorocznych, dzięki czemu te niezwykle popularne na działkach krzewy będą jeszcze bardziej niezawodne w kwitnieniu!

● Październik to już ostatni termin na sadzenie wiosennych roślin cebulowych. Doradzamy które gatunki i w jaki sposób najlepiej jest sadzić w tym okresie! Polecamy też najlepsze odmiany w naszym sklepie www.dzialkowiecsklep.pl

Płożące krzewy to niezwykle modna obecnie grupa roślin charakteryzujących się niskim i rozłożystym wzrostem. Mogą one stanowić cenny element kompozycyjny każdej działki. Doradzamy które gatunki i odmiany najlepiej wybrać i jak je aranżować by uzyskać spektakularne efekty dekoracyjne! Okrywowe krzewy oferujemy w naszym sklepie www.dzialkowiecsklep.pl

Jak samemu zrobić kamienne przejście w ogrodzie wodnym? Z nami nie będzie z tym problemu! Technikę wykonania prezentujemy „krok po kroku” wraz z rysunkami instruktażowymi!

Zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni działki to czasem nie lada wyzwanie! Jak harmonijnie połączyć ze sobą różne jej części takie jak sad, warzywnik, rabaty ozdobne, część wypoczynkową a jednocześnie oszczędzić miejsce? Podajemy kilka sprytnych rozwiązań!

Obwódki to piękne obrzeża rabat, porządkujące przestrzeń oraz oddzielające od siebie różne części działki. Warto je stosować! Doradzamy z jakich gatunków i w jakich miejscach (nieraz nawet zaskakujących) można je zakładać!

● Dlaczego warto uprawiać na działce krzewy jagodowe? Podajemy 5 ważnych argumentów „za”. Doradzamy też jak najlepiej wybrać miejsce oraz jak unikać błędów przy takich uprawach!

● Czasem na zbieranych z działki owocach widoczne są dziwne plamy, naloty, których nie potrafimy zinterpretować. Co jest ich sprawcą? Przedstawiamy na zdjęciach i opisujemy najczęściej występujące na owocach rodzaje chorób. Wyjaśniamy co im sprzyja i jak im przeciwdziałać!

● Czy znacie czosnek niedźwiedzi? Dzięki swoim walorom kulinarnym, jak i leczniczym, gatunek ten zyskuje coraz większą popularność a jednocześnie to cenna roślina ozdobna! Warto go mieć!

● Jak prosto i stosunkowo tanio odmienić wygląd działkowej altany? Podajemy dwa przykładowe projekty „liftingu”, po którym działkowe domki zyskają zupełnie nowe, znacznie efektowniejsze oblicze!

Co zrobić, żeby nie chorować lub chorować jak najmniej gdy nadejdzie sezon jesienno-zimowy? Podajemy 9 sprawdzonych sposobów na wzmocnienie własnej odporności!

● Latem uprawy na działkach doznały niespotykanej od lat suszy. Jak postępować z roślinami osłabionymi przez długotrwały niedobór wilgoci? Jak można im pomóc aby lepiej przetrwały zimę i możliwie dobrze rozwijały się w następnym sezonie?

Te i wiele innych, atrakcyjnych tematów tylko w październikowym „działkowcu”! Zapraszamy do lektury!

My dobrze wiemy jak odmienić Twoją działkę!

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.