Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD "Zalesie" w Rzeszowie - 18.09.2015

5 września 2015r. w ROD „Zalesie” w Rzeszowie odbyły się obchody dorocznego „Dnia Działkowca”, na które przybyli działkowcy z rodzinami i przyjaciółmi oraz zaproszeni goście.

Imprezę poprzedziły prowadzone przez animatorkę konkursy i zabawy dla dzieci. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki w postaci pluszaków i słodycze.

Uroczystość otworzyła Prezes ROD Jadwiga Przepaśniak. Przywitała działkowców oraz zaproszonych gości: Posła Tomasza Kamińskiego, Posła Dariusza Dziadzio, Radnego Miasta Rzeszowa Wiesława Buża, członka OZP PZD Ewę Kaszubę oraz Prezes ROD „Pomoc” Jadwigę Michalczyk. Następnie poinformowała o aktualnych wydarzeniach w PZD, podkreśliła ideę, cele i zadania rodzinnych ogrodów działkowych.

 

Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach bardzo pozytywnie wypowiadali się o roli ogrodów działkowych, złożyli serdeczne życzenia działkowcom z okazji ich święta i podziękowania za pracę na rzecz rozwoju ogrodu.

 

Poseł Dariusz Dziadzio wręczył Prezes ogrodu okolicznościowy grawerton w podziękowaniu za wieloletnią pracę na rzecz ROD „Zalesie”.

 

Najbardziej aktywnych działkowców wyróżniono odznaczeniami PZD złotą, srebrną i brązową odznaką „Zasłużony Działkowiec” oraz „Zasłużony dla PZD”.

Dyplomami i nagrodami książkowymi uhonorowano działkowców za wzorowe działki w roku 2015.

 

Po części oficjalnej odbyła się zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin nocnych.

 

Jadwiga Przepaśniak

Prezes ROD

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.