Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Spotkanie Zarządu ROD "Waszyngtona" w Warszawie z Posłem PO Michałem Szczerbą - 17.09.2015

12.09 br. w  ROD „Waszyngtona” w Warszawie odbyło się otwarte posiedzenie Zarządu Ogrodu, w którym uczestniczył zaproszony przez zarząd ogrodu Przewodniczący Parlamentarnej Komisji Polityki Senioralnej poseł  Michał Szczerba.

W związku ze skomplikowaną sytuacją prawną warszawskich ogrodów działkowych, Zarząd zadecydował o zorganizowaniu otwartego posiedzenia, w którym mogliby wziąć udział wszyscy zainteresowani faktycznym stanem rzeczy.

Zaproszenie posła Michała Szczerby związane było z faktem przewodniczenia przez Pana Posła Komisji Polityki Senioralnej. Działkowcy to w około 60% ludzie, wprawdzie młodzi duchem, ale w wieku 60+ . Interesuje nas zatem zakres prac Komisji Polityki Senioralnej i próba utworzenia w ogrodach działkowych miejsc do wypoczynku i rekreacji dla seniorów i ich wnuków. Wypoczynku nie tylko letnich wczasów w mieście, ale całorocznego (np. spotkania towarzyskie, sąsiedzkie grillowanie itp., możliwość prowadzenia spotkań i wykładów na temat zdrowia, sposobów czynnego wypoczynku i bezpieczeństwa). Pan Poseł szczerze porozmawiał z działkowcami i zadeklarował czynną pomoc. Trzymamy za słowo.

W dalszej części posiedzenia omawialiśmy typowe, codzienne bolączki Ogrodu, w tym między innymi: kondycję finansową Ogrodu – zadłużenia w opłatach za zużytą wodę i energię elektryczną, zamknięcie letniego dopływu wody na działki, dokończenie wymiany ogrodzenia zewnętrznego – za parkingiem przy ul. Kinowej, problem z drzewami wrośniętymi w linię ogrodzenia, sprawy ruchu samochodowego na terenie Ogrodu – opracowanie kompleksowego planu inżynierii ruchu. Z powodu coraz częściej zauważanego wandalizmu, wizyt „gości” z pogranicza prawa i kultury postanowiliśmy założyć foto pułapki.

Po zakończeniu roboczego spotkania odbył się piknik na zakończenie letniego sezonu, a więc nasze ogrodowe dożynki. Pomimo tragicznej suszy było co świętować. Bawiliśmy się wesoło – były owoce, warzywa, grill … i nie tylko. Mamy piękną świetlicę, a więc pomimo deszczu zabawa była bardzo udana.

Barbara Frydrychewicz

Prezes ROD „Waszyngtona” w Warszawie

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.