Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

35-lecie ROD im. Tadeusza Kościuszki w Gorlicach - 17.09.2015

W dniu 12 września 2015 roku odbyły się obchody 35-lecia Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Tadeusza Kościuszki w Gorlicach połączone z Dniem Działkowca.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11:00 od atrakcji dla najmłodszych. Zabawy prowadziły profesjonale animatorki, które zyskały sympatie wśród dzieci. Panie pokazywały zebranym między innymi w jaki sposób rzeźbić w owocach i warzywach.

kosciuszki_gorlice-20150912-35-lecie_01.jpg

Część oficjalna odbyła się o godzinie 16:00, na którą przybyło wielu zaproszonych gości, między innymi zastępca Burmistrza Gorlic Pan Janusz Fugiel, przedstawiciel Starosty Gorlickiego, poseł na Sejm RP Pani Barbara Bartuś, Wiceprezes Okręgowego Zarządu Małopolskiego PZD w Krakowie Pani Zofia Mierniczek, radca prawny Okręgowego Zarządu Małopolskiego PZD w Krakowie Bogusława Krystyjan, członkowie Okręgowego Zarządu Małopolskiego PZD w Krakowie Panie Zofia Mróz oraz Elżbieta Jachnik. Ponadto w uroczystości wzięli udział przedstawiciele Słowackich działkowców współpracujący z Rodzinnym Ogrodem Działkowym im. Tadeusza Kościuszki w Gorlicach, a także Prezesi pobliskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

kosciuszki_gorlice-20150912-35-lecie_03.jpg

Prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Kościuszki w Gorlicach Pan Robert Czech przedstawił bogatą historię ogrodu, nawiązując do najważniejszych wydarzeń oraz problemów z jakimi zmagał się ogród. Szczegółowo omówił działalność poszczególnych zarządów. Podziękował również wszystkim działaczom za ich pracę, w szczególności wieloletniemu przewodniczącemu Komisji Rewizyjnej. Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych działkowców.

kosciuszki_gorlice-20150912-35-lecie_07.png

Następnie wręczono liczne dyplomy i upominki dla najbardziej zasłużonych i aktywnych działkowców. Okręgowy Zarząd Małopolski PZD w Krakowie uhonorował członków jubileuszowego RODu odznakami. Wręczono dwie złote odznaki oraz kilka srebrnych i brązowych.

Kolejnym punktem części oficjalnej było wręczenie pucharów i dyplomów, które w imieniu Okręgowego Zarządu Małopolskiego, Krajowej Rady oraz Prezesa PZD wręczyła Wiceprezes OZM PZD w Krakowie Pani Zofia Mierniczek odczytując treść przekazywanych dyplomów.

Później głos zabrali pozostali zaproszeni goście gratulując jubileuszu i życząc dalszych sukcesów w działalności.

Po części oficjalnej zebrani zostali zaproszeni na niecodzienny poczęstunek. Zaserwowano bowiem między innymi rosół z dzika i bigos myśliwski. Całą uroczystość uświetniła lokalna orkiestra, dzięki której działkowcy mogli się bawić na swym święcie do białego rana.

Bogusława Krystyjan

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio