Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD "Bursztyn" w Międzyzdrojach - 17.09.2015

W dniu 05.09.2015 r. o godz. 14.00 na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego im "Bursztyn" w Międzyzdrojach odbyła się uroczystość "Dnia Działkowca 2015". Na uroczystość zarząd ROD zaprosił przedstawicieli władz lokalnych w tym burmistrza gminy Międzyzdroje. Z przykrością należy stwierdzić, że zaproszeni goście zlekceważyli działkowców, nie uczestnicząc tej uroczystości. Na uroczystości wyróżniono działkowców odznakami wzorowy działkowiec, oraz dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Były też konkursy plonów działkowych, oraz wypieku ciast i nalewek.

Prezes zarządu ROD Andrzej Głaszewski krótko omówi zagadnienie pracy nowego zarządu w tej kadencji.

Przedstawiciel OZ PZD w Szczecinie Czesław Skonecki przedstawił obecną sytuacje Związku, zaznaczając intensywną pracę struktur w osiągnięciu aktów prawnych umożliwiających gospodarowanie nam na działkach, a mianowicie;-Ustawa o ROD, Statut PZD, Regulamin ROD, Ustawa "Stop rozbiórkom altan"...

Podkreślone też zostało, abyśmy byli razem, bo w jedności siła i aby nie dać się podzielić.

Była też prośba do działkowców o poparcie kandydatury, kandydata do parlamentu z list PSL Prezesa OZ PZD w Szczecinie Pana Tadeusza Jarzębaka.

Uczestnicy uroczystości aktywnie składali podpisy na wyłożonych listach.

Po uroczystości oficjalnej była zabawa taneczna i poczęstunek dań z grilla, ciast i napojów.

Działkowcy przy wspanialej muzyce pomimo deszczowej pogody świetnie się bawili.

Należy podkreślić bardzo duże zaangażowanie zarządu ROD w przygotowaniu tej uroczystości, którą należy zaliczyć do udanych.

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio