Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

30 - lecie ROD "Łęgi" w Opolu - 16.09.2015

W słoneczne sobotnie popołudnie, 12 września 2015 r. na placu przed wyjściem do ogrodu „Łęgi” zebrali się działkowcy na swojej uroczystości dożynkowej. Okazja to nie tylko Dzień Działkowca, ale i jubileusz trzydziestolecia ogrodu. Trzydzieści lat ogrodu to niby niewiele, ale tyleż lat w życiu człowieka to sporo, a wielu działkowców, to – by tak rzec – „pierwsze pokolenie” działkowców. „Łęgi” (od staropolskiego łęg – nizina) to średniej wielkości ogród, liczy blisko 250 działek, ale w tym dniu postawił na wielkość. Ogromne ognisko, wielość stołów, rozmach zarządu zaprawdę imponujący.

Zaczęło się od okolicznościowego wystąpienia prezesa ROD Mariana Chrupcały, potem głos zabrał prezes OZO Bartłomiej Kozera, który wręczył związkowe odznaczenia (brązowe i srebrne) zasłużonym działkowcom. Przedstawiono historię Ogrodu, jego dzień dzisiejszy.

Ale poza tradycyjnymi dyplomami, odznaczeniami, przemówieniami było coś, co nieobecne jest w innych ogrodach. Mianowicie chór kombatantów. Przy dyskretnym akompaniamencie śpiewali kombatanci stare, powszechnie znane, ale chętnie przez to słuchane piosenki z repertuaru „Śląska”, „Mazowsza” oraz piosenki harcerskie. Roznoszono kanapki ze smalcem i ogórkiem, ciasta i bawiono się. Zarówno dzieci wciągane były do zabawy, jak i dorośli. Kombatanci radując się śpiewem uradowali działkowców.

A potem zaczął się czas pieczenia kiełbas, muzyki disco i wspólnej zabawy.  

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio