Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca 2015 Delegatury OZP PZD w Tarnobrzegu - 10.09.2015

Po raz pierwszy w historii działkowcy z rejonu Delegatury Tarnobrzeskiej OZP PZD  w dniu 6 września br. świętowali Dzień Działkowca na rynku miejskim, na Placu Głowackiego w Tarnobrzegu. Ołowiane chmury i zimny wiatr przywitały działkowców z Tarnobrzega oraz przedstawicieli z ogrodów: z Gorzyc, Rudnika nad Sanem, Skopania, Stalowej Woli i Nowej Dęby oraz zaproszonych gości, wśród których obecni byli: Skarbnik OZP PZD Józef Śnieżek, Sekretarz OZ PZD Mirosław Waszkiewicz oraz poseł PSL Dariusz Dziadzio i poseł PO Mirosław Pluta, Prezydent Miasta Tarnobrzega Grzegorz Kiełb, Przewodniczący Rady Miasta Kamil Kalina oraz wice przewodniczący Rady Miasta: Bożena Kapuściak i Jan Dziubiński. Każdy z obawą spoglądał w niebo, ale ponieważ pogoda zawsze dopisuje działkowcom i w te uroczyste obchody Dnia Działkowca zaświeciło słońce.

Zabranych gości i działkowców gorąco powitał wiceprezes OZP PZD Pan Jan Lis. Po wniesieniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu PZD rozpoczęła się część oficjalna. Prezes OZP PZD w Rzeszowie Pani Agnieszka Sycz podczas swego wystąpienia podkreśliła ważną rolę, jaką spełniają ogrody działkowe dla miast i lokalnej społeczności. Pogratulowała działkowcom udanych plonów i życzyła wszystkim dobrej zabawy podczas działkowego święta.  Głos zabrali również Prezydent miasta Pan Grzegorz Kiełb, poseł PSL Pan Dariusz Dziadzio i poseł PO Mirosław Pluta.

Podczas obchodów zostały wręczone odznaczenia „Za zasługi dla PZD” oraz złote odznaczenia „Zasłużony działkowiec”. Podsumowane zostały konkursy: na Wzorową Działkę i Rodzinny Ogród 2015 Roku ogłoszone przez OZP PZD w Rzeszowie, konkursy ogłoszone przez Prezydenta Miasta Tarnobrzega i Starostę Miasta oraz posła Mirosława Plutę. Laureaci otrzymali puchary, dyplomy i upominki.

Podczas imprezy plony zaprezentowały następujące ogrody: z Tarnobrzega: Związkowiec, Siarkopol, Wymysłów, Nadole, Mokrzyszów i Kamionka, z Nowej Dęby: Metalowiec, Relax i Rekreacja i z Gorzyc ROD Raj. Wystawiane plony trafiły do Hospicjum Ojca Pio w Tarnobrzegu.

Mieszkańcy Tarnobrzega mogli spróbować miodu z ogrodowych pasiek oraz domowej kuchni Koła Gospodyń Wiejskich Motycze Poduchowne i ze Stowarzyszenia Razem dla Wrzawy. Zwiedzający oglądali prace uczestników warsztatów Terapii Zajęciowej i Domu Dziennego Pobytu oraz stoiska z rękodziełem.

Porad ogrodniczych udzielali: Instruktor ds. ogrodnictwa w OZP PZD Jadwiga Brzozowska i krajowy Instruktor SSI Edward Nowak. Pasjonaci ogrodnictwa mogli kupić książki wydawnictwa działkowiec, mogli również zakupić na sąsiednich stoiskach sadzonki różnych ciekawych roślin.

Działkowcom przygrywała Kapela Ludowa z Gorzyc, a zespół Taneczny Farm rozruszał całą publiczność. Pląsali nie tylko młodzi, ale i starsi. Nie zapomniano o dzieciach, dla których został ogłoszony konkurs plastyczny o tematyce ogrodniczej. Wszystkie prace można oglądać w siedzibie Delegatury PZD w Tarnobrzegu przy ulicy Kościuszki 30. wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki.

 

Jadwiga Brzozowska

OZP PZD Rzeszów

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio