Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Jubileusz 60 lecia ROD "Kolejarz" w Sulechowie - 09.09.2015

W ładnie udekorowanej sali domu działkowca ROD "KOLEJARZ" w Sulechowie odbyły się 5 września br. obchody Dni Działkowca, podczas których świętowano jubileusz 60 lecia istnienia ogrodu założonego przez kolejarzy.

Na uroczystościach jubileuszowych spotkali się obecni działkowcy oraz zaproszeni goście: prezes OZ PZD Marian Pasiński, poseł na Sejm Bogusław Wontor, z-ca burmistrza Sulechowa Danuta Jurzak oraz prezesi zaprzyjaźnionych ROD z Sulechowa: "Przylesie"- Jan Gwóźdź, "Promień"- Romualda Jarecka-Cieślak, „Jutrzenka" - Grażyna Ziobrowska.
Po przywitaniu obecnych działkowców i gości prezes ROD "KOLEJARZ" Janina Nowak przedstawiła rys historyczny Ogrodu i przekazała serdeczne wyrazy podziękowania wszystkim, którzy w tym Ogrodzie i dla tego Ogrodu pracują.


Marian Pasiński - Prezes OZ i członek Krajowej Rady PZD przekazał w imieniu prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego list gratulacyjny, okolicznościowy dyplom i puchar oraz zestaw wydawnictw książkowych z przeznaczeniem dla wyróżniających się działkowców oraz dla biblioteki ogrodowej. Dyplom i puchar otrzymał też ogród od prezesa OZ wraz z listem gratulacyjnym. Listy gratulacyjne odczytano i przyjęto z dużym aplauzem.

Ogród otrzymał też ryngraf, który w imieniu burmistrza Sulechowa Ignacego Odważnego wręczyła jego zastępca. Symboliczne upominki przekazali ogrodowi prezesi ROD z Sulechowa.

Zaproszeni Goście w swoich wystąpieniach odnieśli się do dobroczynnego wpływu rodzinnych ogrodów działkowych na środowisko naturalne i integrację społeczeństw lokalnych. Wyrażali uznanie dla działań podejmowanych przez ROD "Kolejarz". Prezes OZ PZD- Marian Pasiński oraz Poseł Wontor podkreślali znaczenie jedności Związku, która okazała się tak ważna w ostatnich latach, zwracali też uwagę na konieczność utrzymywania tej jedności.
Uhonorowano:
• 4 działkowców- złotymi odznaczeniami „Zasłużonego Działkowca”,
• 4 działkowców- srebrnymi odznaczeniami „Zasłużonego Działkowca”
• 6 działkowców- brązowymi odznaczeniami „Zasłużonego Działkowca” .
Wręczono również dyplomy i nagrody rzeczowe od zarządu ROD Kolejarz.
Miłym akcentem były przygotowane przez działkowców wystawy plonów, które z zainteresowaniem oglądano.
Po oficjalnych uroczystościach przyszedł czas na spotkanie towarzyskie, rozmowy i zabawę przy muzyce.

I Wiceprezes OZ PZD
Joanna Mikołajczyk

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio