Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD "Zieleniak" w Debrznie - 09.09.2015

W dniu 05.09.2015 r. na terenie  Rodzinnego Ogrodu Działkowego Zieleniak w Debrznie odbyła się impreza otwarta z okazji „ Dnia Działkowca.


Uroczystość otworzył prezes zarządu ROD „Zieleniak” Pan Jan Szaszkiewicz, który przywitał przybyłych na imprezę działkowców i zaproszonych gości zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy.


W uroczystości udział wzięło ok. 40 działkowców oraz zaproszeni goście w osobie Pana Wojciecha Kallas Burmistrza Miasta Debrzna, oraz przedstawiciela  Okręgowego  Zarządu PZD  Pani Longiny Ciesielskiej instruktora ds. ogrodniczych. W ramach prowadzonego okręgowego konkursu „Wzorowa działka Roku 2015”  wyróżniono działkę nr 52 użytkowaną przez Państwa Mariolę i Krzysztofa Dymeckich.
Na terenie ogrodu  działki uprawia 95 rodzin. Jest to jeden z  mniejszych ogrodów  na terenie okręgu słupskiego, ale bardzo aktywnie działających na rzecz modernizacji ogrodu. W ostatnich latach udało się zmodernizować sieć energetyczną, wszystkie działki wyposażone są w  energię elektryczną. W 2015r. rozpoczęto modernizację  sieci nawadniającej - do września zmodernizowano ok. 50 % powierzchni ogrodu. 

                                                                                                                                                      Longina Ciesielska
                                                                                                                                               Instruktor ds. ogrodniczych   
Obraz

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio