Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Okręgowe Dożynki 2015 w ROD „ Kolejarz” w Inowrocławiu - 08.09.2015

 5 września 2015 roku w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Kolejarz” w Inowrocławiu laureata konkursu krajowego „ Wzorowy Ogród 2015” odbyły się obchody Okręgowych Dni Działkowca 2015.

Honorowy patronat przyjął Prezydent Miasta Inowrocławia Pan Ryszard Brejza.

Swoją obecnością uroczystość zaszczycili: Poseł Grażyna Ciemniak ( PO)Posłowie Krzysztof Brejza ( PO) i Bartosz Kownacki ( PIS). Obecny był Prezydent Ryszard Brejza, Przewodniczący Rady Miasta Tomasz Marcinkowski, członek Prezydium Krajowej Rady PZD – Prezes OZ PZD w Toruniu  Piotr Gadzikowski, Naczelnik PKP w Inowrocławiu Waldemar Arach, Dyrektor Biura Kultury w Urzędzie Miasta Pani Monika Śliwińska.

Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandarów Okręgowego Zarządu PZD w Bydgoszczy i Rodzinnego Ogrodu Działkowego „ Siła” w Gniewkowie. Następnie otworzono hymn Polski i Polskiego Związku Działkowców.

Uroczystości poprowadzili  v-ce prezes OZ PZD Urszula Walusiak i działkowiec z ROD  „ Kolejarz” Łukasz Oliwkowski.

Po wystąpieniu Prezesa Okręgowego Zarządu PZD Barbary Kokot głos zabrał  Prezydent Miasta Inowrocław Ryszard Brejza, który w ciepłych słowach wysoko ocenił współpracę z Polskim Związkiem Działkowców i  działkowcami z  inowrocławskich ogrodów.

 Kolejno głos zabierali parlamentarzyści, którzy wysoko oceniali zaangażowanie się działkowców i skuteczność walki w chwilach zagrożenia oraz zapewniali o swojej gotowości do wspierania wszelkich inicjatyw podejmowanych przez działkowców.

Przewodniczący Rady Miasta Tomasz Marcinkowski pozytywnie ocenił współpracę ogrodów ale i też Okręgowego Zarządu z lokalnym Samorządem i deklarację otwarcia się lokalnych ogrodów dla mieszkańców miasta.

W dalszej części uroczystości przeplatanej występami artystycznymi przygotowanymi przez Wydział Kultury Urzędu Miasta dokonano wręczenia odznaczeń i wyróżnień Prezesom ROD, działkowcom  i zaproszonym gościom.

19 Rodzinnych Ogrodów Działkowych z rejonu inowrocławskiego wystawiło kosze dożynkowe , które uczestniczyły w konkursie Najładniejszy kosz dożynkowy”.

Dla pierwszych trzech koszy przewidziano nagrody. Zaproszeni goście zostali obdarowani przygotowanymi koszami co zostało bardzo ciepło przyjęte przez obdarowanych.

Uczestników uroczystości częstowano kawą, herbatą,  ciastami przygotowanymi przez działkowców z ROD „Waltera” i  „Kolejarz” w Inowrocławiu, chlebem ze smalcem przygotowanym przez ROD „XX-Lecia” w Inowrocławiu oraz ogórkiem małosolnym przygotowanym przez ROD „Irena” w Inowrocławiu, napojami oraz wspólnym obiadem.

Uroczystość zakończono wspólną biesiadą. 

Opr. BK OZ PZD                     

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio