Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca oraz 30-lecie istnienia ROD "Puszcza" w Szczecinie - 08.09.2015

5 września 2015 r. ROD "Puszcza" w Szczecinie świętował tegoroczne obchody Dnia Działkowca, które połączone były z jubileuszem 30-lecia istnienia ogrodu.

Uroczystości otworzył Prezes ROD "Puszcza" w Szczecinie, Pan Marek Aniszewski, który powitał wszystkich zgromadzonych oraz przedstawił zamierzenia zarządu na przyszłość, w szczególności przebieg poczynionych starań oraz zasady dotyczące zgłoszonego w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego projektu "Poprawa jakości dróg dojazdowych do ROD Puszcza w Szczecinie".

 

Następnie - w części oficjalnej - uhonorowano Działkowców-Seniorów tworzących ogród od początku jego istnienia przekazując okolicznościowe dyplomy oraz kosze upominkowe, jak również wręczono odznaki "Zasłużonego Działkowca" różnego stopnia.

Te ostatnie, oprócz przedstawicieli władz ogrodu w osobach Prezesa ROD "Puszcza" oraz Wiceprezes ROD Puszcza, Pani Bogusławy Rybak uroczyście wręczał też Pan Roman Krempski - Sekretarz Prezydium Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie - który jednocześnie skierował przy tej okazji kilka słów do Działkowców oraz na ręce zarządu wręczył okolicznościowy dyplom oraz statuetkę z okazji jubileuszu ogrodu. Zarząd ROD "Puszcza" ogłosił również wyniki konkursów na wzorcową działkę roku 2015 w obu kategoriach, tj. działka rekreacyjna oraz warzywniczo-sadownicza oraz przeprowadził tradycyjny konkurs na wieńce dożynkowe przygotowywane przez przedstawicieli poszczególnych sektorów.

Okolicznościowe kosze upominkowe otrzymali również wszyscy zaproszeni w charakterze specjalnych gości dotychczasowi Prezesi ROD "Puszcza". Wreszcie, wspomnieć należy, iż w uroczystościach udział wzięli przedstawiciele zarządu zaprzyjaźnionego ogrodu ROD "Rekreacja" znajdującego się w Szczecinie-Kluczu, którzy z okazji jubileuszu ogrodu przekazali zarządowi ROD "Puszcza" upominek książkowy.

Po części oficjalnej - wszyscy działkowcy w liczbie około 100 - oddali się już wyłącznie zabawie, na którą składało się zarówno "coś dla ciała" w postaci smacznej grochówki, chleba ze smalcem oraz ogórków małosolnych, jak i "coś dla ducha" w postaci oprawy muzycznej tworzonej na żywo przez zespół "Bez Zagrychy" z Pyrzyc i towarzyszących im tańców.

Obchody Dnia Działkowca uzupełniał także mini-kiermasz, w ramach którego oferowano przedmioty rękodzieła, kosze wiklinowe, wędzone ryby, miód oraz watę cukrową i prażoną kukurydzę dla najmłodszych, dla których dodatkowo zapewniono animacje, w szczególności różnego rodzaju konkursy oraz malowanie twarzy.

Pomimo, iż zespół muzyczny zakończył swoje występy po kilku bisach i dedykacjach około 20:30, to gwar rozmów, zabaw i muzyki rozbrzmiewał jeszcze na terenie całego ogrodu do późnych godzin nocnych.

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio