Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Jubileusz 80 lecia ROD "Jutrzenka" w Bytomiu - 07.09.2015

W dniu 29.08.2015 r, pod patronatem Urzędu Miasta i Prezydenta Damiana Bartyli  w Bytomiu, świętował swój jubileusz 80 lecia złożenia  Rodzinny Ogród Działkowy "Jutrzenka", w dzielnicy Bytom-Karb. Na uroczyste obchody przybyli Prezydent Miasta Bytomia Damian Bartyla i samorządowcy:  Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Wężyk oraz radny Krzysztof Gajowiak. 

 Prezes ROD Jan Rdzeń przywitał przybyłych gości. Wysłuchano hymnu działkowców i uczczono minutą ciszy zmarłych członków PZD.   Prezes Jan Rdzeń przypomniał zebranym działkowcom o osiągnięciach i przeprowadzonych modernizacjach instalacji wodnej, energetycznej oraz zagospodarowaniu nowej części ogrodu na nieużytku- hałdzie. Członkowie Zarządu - wiceprezes Marian Szołtysik i Iwona Raiter poprowadzili dalszą część uroczystości.  Prezydent  Damian Bartyla  wręczył dla najlepszych działkowców dyplomy oraz odznaczenia  PZD:  złote, srebrne i brązowe  długoletnim  zasłużonym  działkowcom.

Na ręce Prezesa Jana Rdzenia  przekazał pamiątkową paterę z wizerunkiem herbu Bytomia, ufundowaną przez Urząd Gminy.  Przedstawiciel Delegatury Rejonowej w Bytomiu Kazimierz Jamrozik, w imieniu Prezesa PZD OZ Śląskiego Józefa Noskiego wręczył ufundowany puchar 80- lecia na ręce Prezesa Jana Rdzenia.

Jak co roku  odbywają  się uroczystości "Dożynkowe" co wiąże się z wręczeniem dyplomów w konkursie- Na najładniejszą działkę. Najlepszym w tej rywalizacji wręczono dyplomy i upominki w postaci literatury z zakresu wiadomości o drzewach, krzewach owocowych oraz środkach ochrony roślin.  Prezydent Miasta Bytomia podziękował działkowcom i Zarządowi ROD za dobrą współpracę z samorządem i potwierdził swoją dalszą chęć współpracy i udzielania daleko idącej pomocy dla ogrodnictwa działkowego w celu  integracji społeczeństwa w naszym mieście Bytomiu. Uroczystości w formie otwartego festynu i zabawy tanecznej dla mieszkańców miasta  trwały do godzin wieczornych.

Julian Kasperski

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio