Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

40 lat minęło … - jubileusz istnienia ROD „Zelmerowiec” w Rzeszowie - 05.09.2015

W dniu 29 sierpnia 2015 r. na terenie ROD „Zelmerowiec” w Rzeszowie odbyły się uroczyste obchody Dnia Działkowca połączone z jubileuszem 40-lecia istnienia ogrodu.

Okolicznościowy dyplom, puchar i list gratulacyjny od Prezesa PZD na ręce Prezesa ROD wręczyła pani Irena Hermańska I Wiceprezes OZP. Działkowcy otrzymali złote, srebrne i brązowe odznaczenia „Zasłużony Działkowiec”.

 

Odznaczenie „Za Zasługi dla PZD” wraz z listem gratulacyjnym,  dyplomem i upominkiem otrzymał długoletni były Prezes tego ogrodu pan Eugeniusz Krzysztoń. Zarząd ogrodu uhonorował sporą grupę działkowców dyplomami za wzorowe uprawianie działek rodzinnych. Na zakończenie części oficjalnej słowa podziękowania w imieniu wszystkich nagrodzonych skierował rzeszowski poeta i rzeźbiarz pan Stanisław Ożóg.

 

Uczestnicy imprezy mieli okazję zwiedzić najpiękniejsze działki w ogrodzie, skosztować wyśmienitych domowych ciast, posilić się grilowaną kiełbaską i kaszanką.

Okrągła rocznica powstania ogrodu była doskonałą okazją do przypomnienia pierwszych kroków przy zakładaniu ogrodu, walki pierwszych działkowców z wszechobecnym perzem, budowy altan, odniesionych sukcesów i porażek w prowadzeniu upraw ogrodowych. Wspólna rodzinna zabawa przy muzyce trwała do późnych godzin wieczornych.

 

 

Witold Majchrowicz

OZ Podkarpacki 

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio