Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

„Święto działkowców” i 30 - lecia istnienia ROD Sławianka w Sławie - 03.09.2015

W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście:

  • Wiceprezes Okręgowego Zarządu PZD w Zielonej Górze - Stanisław Trziszka
  • Wicemarszałek Woj. Lubuskiego - Stanisław Tomczyszyn
  • Dyrektor Depart. Roln. Środowiska i Rozw. Wsi U.M. - Wojciech Koziej
  • Burmistrz miasta Sława - Cezary Sadrakuła
  • Komendant Post. Policji w Sławie - Marek Biedak
  • Komendant Straży Miejskiej w Sławie - Jerzy Rudnicki

Po przywitaniu działkowców i ich rodzin oraz gości zaproszonych, o historii ogrodu i zrealizowanych inwestycjach w okresie istnienia ogrodu opowiedział prezes ogrodu Ryszard Dudkowiak. Następnie zasłużeni działkowcy, otrzymali z rąk wiceprezesa Okręgowego Zarządu, odznaczenia związkowe, srebrne i brązowe odznaki „Zasłużony Działkowiec”.


Rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszą działkę, Komisja konkursowa przyznała dyplomy i upominki dla 10 najpiękniejszych działek w ogrodzie, które wręczył prezes ogrodu.
W zawodach wędkarskich o puchar prezesa ROD, zwyciężył działkowiec Jerzy Dziurawiec, ponadto puchary za 2 i 3 miejsce otrzymali Piotr Downar i Stanisław Chrostowski. Pozostali uczestnicy zawodów otrzymali dyplomy. Następnie prezes ogrodu podziękował zaproszonym gościom za wieloletnią współpracę, a szczególnie policji za wykrycie i zatrzymanie sprawcy włamań do altan które miały miejsce w okresie zimowym tego roku.

Zaproszeni goście złożyli serdeczne życzenia działko wieżom z okazji święta, i podziękowania za włożoną pracę w rozwój ogrodu. Część oficjalną uświetniły występy zespołu tanecznego Sławskiego Centrum Kultury. Następnie zaproszono dzieci na przejażdżkę kolejką turystyczną po ogrodzie i okolicy co sprawiło im wiele radości. Dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych odbyły się konkursy sprawnościowe oraz loterie fantowe, dla działkowców i ich rodzir przygotowany został gorący posiłek , a dla dzieci słodycze, ciasto i napoje. Uroczystość zakończyła zabawa taneczna na powietrzu, która trwała do późnych godzin nocnych.

Prezes ROD

Ryszard Dudkowiak

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.