Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy z Posłowic prezentowali tegoroczne plony - 02.09.2015

Ogrodnicy, zrzeszeni w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym "Narcyz" w Kielcach podsumowali letni sezon. Podczas spotkania wręczono m. in. medale za pracę na rzecz Polskiego Związku Działkowców, a także nagrody za najpiękniejsze owoce i kwiaty, które udało się wyhodować.


Prezes "Narcyza" Janusz Pawłowski twierdzi, że ten rok był bardzo ciężki, ale mimo niesprzyjającej pogody, zbiory się udały.

Wśród wyróżnionych była Agnieszka Żelazna, która od 20 lat angażuje się w rozwój ogrodu, zabiegała m. in. o doprowadzenie do niego mediów. - Wiem, jak ciężka jest praca działkowców, pomoc im sprawia mi satysfakcję. Spędzanie czasu w tym miejscu, to odskocznia od życia w mieście - mówi Agnieszka Żelazna. Dodaje, że działki uprawia coraz więcej młodych ludzi, którzy hodują bardzo ciekawe rośliny, a także owoce i warzywa. Podczas podsumowania sezonu, duże zainteresowanie budził ogórek typu melon.

 

Spędzanie czasu na działce jest także odskocznią od pracy i sposobem na stres dla Andrzeja Ramiączka. - Pochodzę ze wsi, a mieszkam w bloku i czuje się trochę, jak w klatce, dlatego na działce odpoczywam. Tutaj też hoduję gołębie - to moja pasja - mówi.

Polski Związek Działkowców ma ponad 120 lat. Zarządza w sumie prawie 5 tysiącami Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio