Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

ROD Jutrzenka i Zgoda świętowały 80 lat - 02.09.2015

Warto wspomnieć, że ROD Jutrzenka, na którą składa się 280 działek, jest ubiegłorocznym laureatem tytułu najpiękniejszego ogrodu w Bytomiu. W ciągu ostatnich lat nasz ogród przeszedł gruntowny remont.

Zmodernizowaliśmy sieć elektryczną i wodną, kapitalny remont przeszedł też nasz Dom Działkowca – mówi Jan Rdzeń, prezes ROD Jutrzenka. Ogródek działkowy, to wciąż dla wielu ludzi sposób na życie, odskocznia od miejskiego gwaru. O niesłabnącym zainteresowaniu posiadaniem kawałka zieleni wokół siebie, świadczą liczby. Kiedy niedawno oddawaliśmy 43 zagospodarowane działki, na jedną przypadało aż pięciu chętnych – mówi Jan Rdzeń.

O ogromnym powodzeniu ogródków działkowych mówi też Wiktor Kryćka, prezes ROD Zgoda w Miechowicach, które świętowały dziś (niedziela, 30 sierpnia) 80 lat istnienia. Ogródkowy trend zapanował wśród młodych, którzy przychodzą się dowiadywać o ceny i możliwość kupna działki. ROD Zgoda w Miechowicach to 280, pełnych zieleni, kwiatów i owoców, działek.

Najstarsi działkowicze to osoby + 80, które niejednokrotnie przez dziesiątki lat spędzały tu każdą wolną chwilę. Uroczystości jubileuszowe u działkowców w Miechowicach rozpoczęły się mszą świętą. W dalszej części imprezy, wręczono nagrody i wyróżnienia. Nie zabrakło też zabawy tanecznej. Warto wspomnieć, że działkowicze świętowali też w ogrodzie ROD Wypoczynek, przy ul. H. Kołłątaja, gdzie w sobotę (29 sierpnia) zorganizowano Dzień Działkowca oraz w ROD Perła przy ul. Zabrzańskiej, gdzie odbyła się impreza dożynkowa.

 

(UM Bytom)

Więcej zdjęć: http://www.bytom.pl/rod-jutrzenka-i-zgoda-swietowaly-80-lat

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.