Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD "Siła" w Gniewkowie - 31.08.2015

ROD „SIŁA” wspólnie z ROD „Gniewko” zorganizował 22 sierpnia 2015 r. w Domu działkowca przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Gniewkowie Dzień Działkowca. W uroczystości, na którą zaproszono Przewodniczącego Rady Miejskiej Przemysława Stefańskiego oraz Burmistrza Gniewkowa Adama Roszaka wzięli udział członkowie obu tych ogrodów.

Spotkanie z tej okazji działkowców, które otworzył Prezes ROD „Gniewko” Grzegorz Brzykcy rozpoczęło się wprowadzeniem sztandaru ROD „SIŁA” i wysłuchaniu hymnu Działkowców, po czym Prezes ROD „SIŁA” Jan Procyk, witając przybyłych członków i zaproszonych gości powiedział miedzy innymi, że „są powody do uroczystego obchodzenia Święta Działkowców, ponieważ mamy ustawę o ROD. Dokument ten zachowuje prawa działkowców. To efekt pracy całego Związku i działkowców, którzy podpisali się pod projektem obywatelskim. W rzeczywistości jest to gwarant istnienia całego ruchu działkowego. Obraz PZD to nie tylko ogrody, piękne działki i ich otoczenie, ale przede wszystkim życie i praca struktur PZD. Ponadto pomysłów na wykorzystanie ogrodu jest wiele. Ogrody mają spełniać funkcję parku, a więc spacery i rekreacja, można udostępnić Dom Działkowca. Chodzi o wykorzystanie potencjału, jaki tkwi w ogrodzie o ich wykorzystanie w interesie nas wszystkich i naszego społeczeństwa”

Po nim głos zabrał także Prezes ROD „Gniewko” Grzegorz Brzykcy, a potem udzielono głosu Przewodniczącemu Rady Miejskiej Przemysławowi Stefańskiemu i Burmistrzowi Adamowi Roszakowi. Burmistrz w swoim wystąpieniu obiecał, że w 2016 r. wiarę możliwości dofinansuje remont Domu działkowca kwotą ok. 60 tys., a po zasypaniu rowu na ul. Spółdzielczej i położeniu kostki, powstanie tam parking dla użytkowników działek. Wszyscy zabierający głos życzyli działkowcom i ich rodzinom satysfakcji z pracy, jaka wiąże się z utrzymaniem ogródków i ich pielęgnacją oraz uprawami.

W czasie uroczystości wyróżniono także działkowców odznakami „Zasłużony Działkowiec” i dyplomami za udział w konkursie „Działka Roku 2015”

Wieczorem po uroczystościach odbyła się zabawa taneczna dla członków obu uczestniczących w tej uroczystości działkowców.

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.