Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dni Działkowca 2015 w ROD "Wiśnia" w Zabrzu - 31.08.2015

Dni Działkowca to piękna uroczystość, która co roku organizowana jest w Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Nie inaczej było w ROD "Wiśnia" w Zabrzu, gdzie w dniu 22.08.2015r. odbyła się uroczystość Dni Działkowca połączona z obchodami jubileuszu 80 lecia ogrodu.

Obchody rozpoczęto mszą świętą w intencji działkowców i jubileuszu ROD. Druga część uroczystości odbyła się już na terenie ogrodu.  Prezes ROD "Wiśnia" Leszek Bucki przywitał wszystkich działkowców oraz zaproszonych gości, Panią Prezydent Miasta Zabrze Małgorzatę Mańkę-Szulik, Prezesa PZD OZ Śląskiego Józefa Noskiego, Przewodniczącego Rady Dzielnicy Jana Szulika, Przewodniczącego Zarządu Rady Dzielnicy Eugeniusza Kuchtę, Radną Miasta Zabrze Czesławę Kowalczyk, Przewodniczącego Delegatury Rejonowej PZD OZ Śl. w Zabrzu Szymona Marczewskiego.

Następnie Prezes ROD przedstawił krótką historię ogrodnictwa działkowego w Polsce i na Śląsku. Podziękował także działkowcom za dotychczasową zaangażowanie w obronę ustawy "Stop rozbiórkom altan" i obronę Statutu PZD. Zasłużeni działkowcy zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami. W tym roku Zarząd ROD postanowił uhonorować pucharem "Wzorowa Działka" Państwa Marię i Józefa Łukasik z działki nr 36. W dalszej kolejności w imieniu działkowców przekazano kwiaty i podziękowania dla Pani Prezydent za pomoc samorządu przy pracach odwodnienia i budowy drenażu na terenie ROD jak i podłączenie domu działkowca do kanalizacji (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj). Pani Prezydent podziękowała działkowcom za wkład i trud jaki wnoszą w szerzeniu ogrodnictwa działkowego - uprawiając działki czynią Miasto Zabrze bardziej zielonym. W podziękowaniu na ręce Prezesa ROD złożyła list i kwiaty.

Następnie głos zabrał Prezes PZD OZ Śląskiego Józef Noski, który uhonorował ogród okazałym pucharem z okazji 80 lecia powstania ogrodu. Następnie wręczył Pani Prezydent list, którego treść prezentujemy poniżej. Pani Prezydent poinformowała, że niezwłocznie przystąpi do regulacji stanów prawnych gruntów ROD. Natomiast Zarządowi ROD i wszystkim działkowcom z ROD "Wiśnia" Prezes OZ podziękował za dotychczasową współpracę, jedność oraz trud i zaangażowanie jakie działkowcy wkładają w rozwój swojego ogrodu. Złożył także serdeczne życzenia z okazji obchodzonego jubileuszu. Po wszystkich wystąpieniach, uczestniczący w obchodach Bractwo Kurkowe Grodu Zabrzańskiego oddali salwę z moździerza wiwatowego i hakownic. Na zakończenie Prezes ROD zaprosił działkowców i gości do poczęstunku i miłej zabawy.

Leszek Bucki - Prezes Zarządu ROD "Wiśnia" w Zabrzu

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.