Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Premier Ewa Kopacz: macie we mnie prawdziwego przyjaciela na zawsze - 29.08.2015

Przybyła na uroczystości wspólnego świętowania wraz ze środowiskiem działkowców Krajowych Dni Działkowca Premier Ewa Kopacz kolejny raz zadeklarowała swoją przyjaźń i potwierdziła chęć pomocy w rozwiązywaniu pojawiających się problemów środowiska działkowego. Premier podkreślała, że istnienie ogrodów to dowód na to, jak szybko buduje się w naszym kraju społeczeństwo obywatelskie. - W ciągu ostatniego tygodnia odwiedziłam wiele miast i miasteczek. Rozmawiałam tam ze szczególną grupą ludzi – społecznikami. To są ci ludzie, którzy z wielką pasją podwijają rękawy i potrafią dla swoich małych ojczyzn robić wielkie rzeczy bez względu na polityczne sympatie. To dowód na to, jak szybko buduje się w naszym kraju społeczeństwo obywatelskie. Bez niego trudno byłoby mówić o pełnej demokracji. Kiedy spotykam się z wami to wiem, że u was to społeczeństwo obywatelskie realizuje się w pełni – mówiła.

Podkreślała, że zdaje sobie sprawę z problemów, jakie dotykają środowiska działkowego. Z pełnym uznaniem podkreśliła ogromny wysiłek, liczne spotkania działkowców z politykami, a przede wszystkim zaangażowanie Krajowej Rady PZD i Prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego, który zabiegał o spotykania się z politykami wszystkich ugrupowań, a także z premierem.

- Dziś razem z wami uczestniczę w waszym święcie, które tak wiele dla was znaczy. - Rozwinęliście swój skrót PZD  jako Prawdziwe Zwycięstwo Demokracji. Niech zazdroszczą wam ci, którzy tych ogródków nie mają. To wasza wielka pasja, z pasją pracujecie na tych pięknych i schludnych ogródkach. To szczególne miejsce, które stworzyliście dla rodzin i tych, których tam zapraszacie w tzw. gości – mówiła premier podkreślając, że i jej nie obca jest zazdrość o te małe, piękne, zielone i bardzo zadbane działki. - Kiedy uchroniliście ustawą swoje działki przed likwidacją, możecie marzyć dalej o waszym rozwoju - zaznaczyła. - Jestem do państwa dyspozycji i służę swoją pomocą – zadeklarowała Premier podkreślając jednocześnie, że deklaracja ta pozostanie ważna niezależnie od tego, jak potoczą się losy Ewy Kopacz. – Macie we mnie prawdziwego przyjaciela na zawsze.

Kończąc Premier podziękowała całemu środowisku działkowemu za wkład i zaangażowanie w los polskich ogrodów działkowych i liczne osiągnięcia, a także dążenie do tego,by wyglądały one jak najpiękniej. - Niech nas polityków łączy ta atmosfera, bardzo sympatyczna, którą wy wypracowujecie na waszych ogródkach – zakończyła swoje przemówienie premier Ewa Kopacz.

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.