Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD "Sierosław II" w Sierosławiu - 28.08.2015

W dniu 22 sierpnia 2015 roku w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym Sierosław II w Sierosławiu należącym do struktur Stowarzyszenia Ogrodowego Polski Związek Działkowców, odbyły się uroczyste obchody Dnia Działkowca.

Na boisku znajdującym się na terenie ROD Sierosław II o godzinie 10:00 rozpoczął się turniej piłki nożnej dla dzieci do lat 12. W turnieju udział wzięły trzy drużyny. Gra toczyła się o "Puchar Prezesa ROD".

O godzinie 12:00 rozpoczął się turniej piłki plażowej. W turnieju udział wzięły dzieci do lat 12.

W godzinach od 14:00 do 17:00 Zarząd ROD Sierosław II zorganizował na terenie Ogrodu gry i zabawy dla dzieci. Było moc atrakcji "koło szczęścia", "rzuty piłką do kosza", "konkurs recytatorsko-śpiewaczy" etc. Dzieci były nagradzane drobnymi upominkami i słodyczami.

Na zaproszenie Zarządu na placu przy świetlicy Ogrodu były ustawione różnego rodzaju stoiska z zabawkami i słodyczami dla dzieci i młodzieży. Była także kolejka - karuzela, dmuchany zamek, trampolina i mobilna strzelnica pneumatyczna.

Od godziny 14:00 działkowcy z Rodzinnego Ogrodu Działkowego Sierosław II przynosili ze swoich działek kwiaty, zioła, warzywa na "konkurs plonów".

O godzinie 17:00 rozpoczęła się część oficjalna od wspólnego odśpiewania hymnu Polskiego Związku Działkowców. W uroczystości Dnia Działkowca w ROD Sierosław II udział wzięli zaproszeni goście:

  • Pan Waldemar Witkowski - Radny sejmiku wielkopolskiego oraz wieloletni działacz Polskiego Związku Działkowców, kandydat Nr 1 na listach Zjednoczonej Lewicy w najbliższych wyborach parlamentarnych
  • Pan Jerzy Kucznerowicz - Wiceprezes Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Poznaniu, Wieloletni Prezes ROD Sierosław II, Honorowy Prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego Sierosław II.

Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego Sierosław II reprezentowali:

  • Prezes Tomasz Świtek,
  • Wiceprezes Bogusław Kęsy,
  • Skarbnik ROD Krystyna Koczorowska,
  • Sekretarz Justyna Pisarek,
  • członek Zarządu Aleksander Krzyżostaniak.

Podczas obchodów zostały wręczone: srebrna odznaka "Zasłużonego Działkowca" Panu Bolesławowi Kaszkowiakowi oraz brązowe odznaki "Zasłużonego Działkowca" Pani Grażynie Bartkowiak, Panu Czesławowi Adamczakowi, Panu Leszkowi Leśniewskiemu, Panu Edwardowi Kozaneckiemu, Panu Henrykowi Ławniczakowi, Panu Bernardowi Siejkowskiemu, Panu Bolesławowi Smól i Panu Grzegorzowi Dembińskiemu. Osoby odznaczone otrzymały także książki o tematyce ogrodowej.

W podziękowaniu za długoletnie wzorowe i sumienne pełnienie funkcji w organach Polskiego Związku Działkowców Rodzinnego Ogrodu Działkowego Sierosław II Zarząd ROD wyróżnił dyplomem i książką Pana Ryszarda Koczorowskiego i Pana Sylwestra Łochyńskiego.

Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego Sierosław II wyróżnił dyplomami użytkowników najpiękniejszych działek. Zostały także przyznane dyplomy i nagrody rzeczowe dla wszystkich działkowców, którzy wzięli udział w "Konkursie plonów".

Podczas części oficjalnej zostały wręczone okolicznościowe puchary (za I, II i III miejsce), pamiątkowe medale (złote, srebrne i brązowe) oraz plecaki szkolne dla dzieci biorących udział w turnieju piłki nożnej i turnieju piłki plażowej.

W imieniu Zarządu ROD

Tomasz Świtek

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio