Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD im 2 Armii Wojska Polskiego w Poznaniu - 26.08.2015

Sierpień i wrzesień jest czasem w którym polscy działkowcy świętują podczas tradycyjnych obchodów Dnia Działkowca. Nie inaczej było w sobotę 22 sierpnia w ROD im. 2 Armii WP w Poznaniu. Ponad stu działkowców Ogrodu przybyło przed ogrodową świetlicę by wspólnie radować się z dorobku mijającego sezonu ogrodowego. Piękne bukiety kwiatów, flagi związkowe nadawały nastrój spotkaniu. Dopisała też pogoda, jak zwykle życzliwa dla działkowców, odśpiewano hymn „Zielona Rzeczpospolita”. Otwierając spotkanie działkowców prezes ROD dr Zdzisław Śliwa  powitał gości Ogrodu: Barbarę Czapla – członkinię prezydium OZ PZD i zarazem przewodniczącą Kolegium Prezesów Poznań – Jeżyce, Mirosława Górę – przewodniczącego Zarządu dzielnicy Poznań – Wola oraz prezesów sąsiednich ROD: Ewę Rowińską i Jacka Michalewicza.

W krótkim wystąpieniu prezes ROD podziękował działkowcom z pracę w ogrodzie i zaangażowanie, niezbędne do  osiągnięcia także przez cały Związek sukcesów takich jak nowa ustawa o ROD, obrona altan czy regulacje stanu prawnego gruntów a trybie art. 76 ustawy. To ostatnie jest szczególnie ważne dla Ogrodu, by wreszcie po 33 latach istnienia uzyskać decyzję lokalizacyjną i przestać się martwić, że ktoś zechce zlikwidować ogród. Wiele ważnych informacji o życiu Związku i Ogrodu  zawierał także już 32 numer „Gazetki ROD” redagowanej przez wiceprezesa ROD kol. Andrzeja Górczyńskiego. Wszyscy działkowcy obecni na spotkaniu otrzymali Gazetkę oraz ostatni numer „Zielonej Rzeczpospolitej”.

Tradycyjnie też odznaczono wyróżniających się działkowców odznakami „Wzorowy Działkowiec”, a użytkowników najpiękniejszych działek w ogrodzie wyróżniono dyplomami uznania, nagrodami książkowymi i „Vademecum Działkowca.  Warto dodać, ze zwyciężczynią w konkursie „Wzorowa Działka roku 2015” została Pani Marianna Kubicka, której działka, już wyróżniana w poprzednich latach, w dalszym ciągu coraz bardziej pięknieje. Społeczni instruktorzy ogrodnictwa Teresa Górczyńska i Mieczysław Marek wybrali i nagrodzili słodkimi upominkami autorów dożynkowych bukietów, a siatkarze z sektora „E” odebrali dyplom i puchar za zwycięstwo w turnieju siatkówki.

W części artystycznej działkowcy wysłuchali koncertu zespołu „Kawalersi”, a całość imprezy zamknął poczęstunek ciastem, kawą i owocami. Do późnych godzin wieczornych na działkach biesiadowały w gronie przyjaciół całe rodziny działkowców, a spragnieni tańca i muzyki bawili się na terenie ogrodowej kawiarenki na zabawie zorganizowanej przez sklep Radex.

Tekst: Z. Śliwa

Zdjęcia: A. Górczyński

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.