Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Jubileusz 80-lecia ROD "Jedność Robotnicza" - 26.08.2015

Jubileusze obchodzone co roku w ogrodach działkowych to doskonała okazja do wspomnień, które, choć minione, zawsze pozostają w pamięci. Nie inaczej było dzisiaj w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Jedność Robotnicza” w Bytomiu – Szombierkach, który obchodził 80. rocznicę istnienia.

Jubileusz to nie tylko okazja do wspomnień, ale przede wszystkim podsumowania działalności wszystkich działkowców, którzy swoją codzienną pracą stworzyli tutaj wspaniałe ogródki działkowe, pełne kwiatów i zieleni. Podczas uroczystości, które dzisiaj odbyły się w Bytomiu – Szombierkach działkowcom dziękował także Prezydent Bytomia, Damian Bartyla. Składam Wam wszystkim wyrazy uznania oraz podziękowania za wkład, troskę i pracę jaką włożyliście w Wasze działki. Rodzinne Ogrody Działkowe są miejscem spotkań całych rodzin, dlatego cieszę się, że w naszym mieście tak bardzo popularna jest tradycja rodzinnego ogrodnictwa działkowego – mówił podczas spotkania prezydent Bartyla.Na uroczystościach nie zabrakło także przedstawicieli Polskiego Związku Działkowców, którzy uhonorowali najbardziej zasłużonych działkowców z ROD „Jednośc Robotnicza”, złotymi, srebrnymi i brązowymi odznakami oraz dyplomami i upominkami.

Dla działkowców ogródki to ich pasja, sposób na życie, a także możliwość spędzenia wolnego czasu. Tu odpoczywają, spotykają się z rodziną i znajomymi. Przez lata ogrody działkowe zmieniły się. Kilkadziesiąt lat temu działkowcy każdy skrawek terenu przeznaczali na uprawę warzyw, sadzili krzewy i drzewa owocowe. Dziś w większości ogródków dominują krzewy ozdobne, różne gatunki traw czy iglaki, ale jest jeszcze wielu działkowców, którzy wiosną sieją, a latem i jesienią zbierają z pola plony.

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.