Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Wystawa plonów KORSO w Chodzieży - 26.08.2015

23 sierpnia 2015 r. w kościele p.w. św. Floriana, nabożeństwem w intencji działkowców i pszczelarzy oraz ich rodzin rozpoczęła się czterdziesta wystawa plonów KORSO w Chodzieży. Po nabożeństwie działkowcy i zaproszeni goście wraz z pocztami sztandarowymi Okręgowego Zarządu PZD w Pile oraz Koła Pszczelarzy w Chodzieży przemaszerowali wraz z orkiestra dętą z Rogoźna do Parku im. ks. dr. Janusza Ostrowskiego gdzie odbył się dalszy ciąg uroczystości.

 

W przemarszu i uroczystości obok chodzieskich działkowców udział wzięli między innymi zaproszeni: Prezes OZ PZD w Pile Marian Praczyk, Wiceprezes OZ PZD w Pile Maria Fojt, Wicestarosta Powiatu Chodzieskiego Mirosław Juraszek, Burmistrz Chodzieży Jacek Gursz, Przewodnicząca Rady Miasta Chodzieży Mirosława Kutnik oraz parlamentarzyści ziemi pilskiej – poseł na Sejm RP Romuald Ajchler i senator RP Mieczysław Augustyn. Swoje plony zaprezentowało 8 Rodzinnych Ogrodów Działkowych z Chodzieży.

Uroczystość rozpoczęto odegraniem hymnu państwowego i hymnu działkowców. Prezes ROD Pod Gruszą Jolanta Mysiak przedstawiła historię naszych ogrodów, z których najstarszy im. Powstańców Wlkp. w tym roku obchodzi 65 rocznicę powstania. W swoim wystąpieniu przypomniała historię wystaw plonów, które na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń miasta Chodzieży. Zaproszeni goście podziękowali działkowcom za efekty swojej pracy w postaci warzyw owoców i kwiatów. Po raz kolejny zapewnili działkowcom swoje wsparcie w rozwój ogrodnictwa działkowego.

Wszystkim ogrodom biorącym udział w wystawie wręczono okolicznościowe listy, dyplomy i puchary. Szczególne podziękowanie od działkowców otrzymał Jacek Gursz Burmistrz Chodzieży, któremu wręczono pamiątkowy grawerton za wieloletnią aktywną pomoc i wspieranie chodzieskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych i działkowców.

Adam Daszkowski
Prezes ROD Powstańców Wlkp.
w Chodzieży

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.