Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD "Zawadzkiego" w Gryfinie - 25.08.2015

W dniu 22.08.2015 roku o godz 15.00 na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego im."A. Zawadzkiego" w Gryfinie odbyła się uroczystość Dnia Działkowca.

W uroczystości udział wzięli działkowcy oraz zaproszeni goście:

– Wiceburmistrz Miasta i Gminy Gryfino Tomasz Miler

– Proboszcz Henryk Krzyżewski

– Kierownik rewiru dzielnicowych KPP w Gryfinie asp.sztab. Piotr Janik

– Wiceprezes OZ PZD w Szczecinie Czesław Skonecki

– Przedstawiciele mediów-  redaktorzy gazet regionalnych 

W czasie części oficjalnej ksiądz Henryk Krzyżewski poświęcił plony działkowe, które zostały rozdane dla działkowców przez wiceburmistrza.

Wiceburmistrz Tomasz Miler w swoim wystąpieniu złożył życzenia wszystkim działkowcom zaznaczając przy tym pozytywne aspekty ogrodów w mieście.

Czesław Skonecki przedstawił obecną sytuację Związku podkreślając wysiłek struktur w zakresie wprowadzenia w życie ustawy o ROD, ustawy zabezpieczającej nasze altanki, oraz statutu PZD, który został uchwalony przez XII Krajowy Zjazd Delegatów PZD.

Na ręce prezesa ROD przekazane też zostały życzenia od szczecińskich działkowców.

Prezes Zarządu ROD Ryszard Potapiński w swoim wystąpieniu omówił tradycje organizowania Dni Działkowca, oraz przekazał informację o tym, że Prezes OZ PZD w Szczecinie Pan Tadeusz Jarzębak, będzie kandydował do parlamentu z listy PSL, prosząc o  poparcie składając podpis na liście. Ludzie z pełnym uznaniem podpisywali się na listach dając swoje poparcie dla kandydującego Tadeusza Jarzębaka.

W dowód uznania i podziękowania za aktywną pracę propagowania na łamach gazety, bieżących informacji o ogrodach i Związku,  redaktorowi gazety "Nowe 7 Dni Gryfina"Panu  Przemysławowi Plecan, wręczono odznaczenie "Za zasługi dla PZD''.

Po części oficjalnej był poczęstunek, oraz zabawa taneczna.

Czesław Skonecki

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.