Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD "Międzylesie" w Lesznie - 25.08.2015

15.08.2015 r., jak co roku został zorganizowany Festyn, w którym uczestniczyli działkowcy z naszego Ogrodu oraz zaproszeni goście w osobach: Łukasz Borowiak - Prezydent Miasta Leszna, Adam Mytych - v-ce Prezydent M. Leszna, Bernardyna Kaźmierczak - radna M. Leszna oraz Wiesław Szczepański - Przewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD w Wielkopolsce , wraz z małżonka.

Prezes ROD "Międzylesie" - Andrzej Małecki powitał wszystkich działkowców, ich rodziny i zaproszonych gości. Po przedstawieniu szczegółowego programu naszego  święta, przekazał prowadzenie p. Marioli Bródka, która od założenia Ogrodu brała czynny udział w pracach Zarządu. Dokumentację fotograficzną , tak jak co roku wykonywała  sekretarz Ogrodu - Krystyna Knapik Wasielewska.

Następnie niektórzy działkowcy zostali uhonorowani Odznaczeniami PZD, które wręczyła p. Bernardyna Kaźmierczak a gratulacje między innymi składali p. Łukasz Borowiak i p. Wiesław Szczepański. Srebrną Odznakę "Zasłużony  działkowiec" otrzymała p. Wanda Kruszyńska, Brązową Odznakę - p. Waleria Jędrzejczak i p. Leokadia Gzyl.

W konkursie zorganizowanym przez Zarząd ROD pt. "Wzorowa Działka 2015 r." zostali wyróżnieni: pp. Wanda i Jan Kruszyńscy, Irena i Marek Podemscy, Maria i Henryk Stachowiak. Dyplomy i nagrody wręczali: Prezes ROD - Andrzej Małecki oraz Wiesław Szczepański. 

Po części oficjalnej rozpoczęły się gry i zabawy dla dzieci i dorosłych a następnie poczęstunek kiełbaskami z rożna i ciastkami.

W związku z tym, że impreza odbywała się na dworze, burza która przeszła przed godz. 19:00 wraz z potężną wichurą i ulewnym deszczem spowodowały podjęcie decyzji o przerwaniu Festynu. Postanowiono, że 29 sierpnia br. od godz. 16:00 odbędzie się losowanie loterii fantowej oraz dalsze konkurencje dla dorosłych zakończone wspólną zabawą. 


Opracowała:
K.K.Wasielewska

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.