Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Okręgowe Dni Działkowca w Białymstoku - 24.08.2015

Przy pięknej pogodzie działkowcy z Podlasia obchodzili swoje święto. Wspólnie z nami świętowali zaproszeni goście: posłowie, przedstawiciele krajowych władz PZD, władz województwa i miasta, radni i przedstawiciele partii politycznych. 

Po wprowadzeniu sztandaru i wysłuchaniu naszego hymnu Zielona Rzeczpospolita glos zabrał Prezes OZP PZD Andrzej Bojko. W okolicznościowym wystąpieniu podsumował dokonania działkowców Podlasia w mijającym sezonie działkowym. Zaproszeni goście w wystąpieniach podkreślali swoją przynależność do braci działkowej. Wskazywali na społeczną potrzebę zachowania  ogrodów działkowych i  deklarowali poparcie dla działań PZD.  Poza  utrzymanymi w bardzo sympatycznym tonie okolicznościowymi życzeniami usłyszeliśmy wiele zapewnień o  gotowości do pomocy i współpracy. Nie zabrakło także wątków związanych ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Nic w tym dziwnego. Poszczególne partie wiedzą, że wsparcie działkowców może poważnie wpłynąć na ostateczny wynik wyborów a sami działkowcy są żywotnie zainteresowani,  by zwycięzcy patrzyli na Rodzinne Ogrody Działkowe z  sympatią i zrozumieniem.

Miłym akcentem było wręczenie okolicznościowych dyplomów byłym prezesom ROD, którzy w ostatniej kampanii sprawozdawczo-wyborczej postanowili przekazać obowiązki młodszym.

Laureatów okręgowych konkursów zebrani uhonorowali burzliwymi oklaskami. Wyrażone w ten sposób uznanie koleżanek i kolegów było miłym dodatkiem do oficjalnych dyplomów i nagród, które wręczyli prezes OZP Andrzej  Bojko i przewodniczący komisji konkursowej Czesław Kryszkiewicz.

W części nieoficjalnej, przy bigosie i kuflu dobrego piwa trwały ożywione dyskusje nad przyszłością naszych ogrodów. Wymieniano doświadczenia i dzielono się radościami i problemami.  Zespół muzyczny skutecznie poprawiał nastroje. 

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.