Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Krajowe Dni Działkowca 2015 - 01.08.2015

29 sierpnia br. na Bulwarze Nadwiślańskim przy ul. Sambora w Tczewie odbędą się  uroczyste obchody Krajowych Dni Działkowca, które będą miały charakter otwartego festynu. W wydarzeniu weźmie udział ponad 700 działkowców z całego kraju, a także mieszkańcy Tczewa i okolic. Polski Związek Działkowców do wspólnego świętowania zaprosił również wielu znamienitych gości - przedstawicieli władz krajowych i lokalnych, parlamentarzystów oraz polityków wszystkich ugrupowań.

Krajowe Dni Działkowca rozpoczną się o godz. 11 galą sztandarową, a następnie odśpiewaniem hymnu państwowego i związkowego. Wystąpienia okolicznościowe wygłoszą Prezes PZD Eugeniusz Kondracki, a także Prezydent Tczewa oraz zaproszeni goście i działkowcy.

Ponadto w programie przewidziano między innymi oficjalne nagrodzenie laureatów konkursów krajowych „ROD roku 2014” oraz „Wzorowa działka roku 2014”, a także wręczenie odznaczeń związkowych. Prezesi zarządów ROD, którzy po wielu latach pracy zakończyli swoją prace na rzecz ogrodów i społeczności działkowych otrzymają dyplomy i upominki. Okolicznościowe puchary wręczone zostaną obchodzącym w tym roku swoje jubileusze tczewskim ROD: im. Kopernika (80 lat), im. Sienkiewicza (60 lat) oraz Wiosna (40 lat).

Po części oficjalnej, która zakończy się około godz. 14:00 zaplanowano m.in.  zwiedzanie wystaw, kiermasz, prezentacje, degustacje i wiele innych atrakcji. Gości zabawiać będą cztery lokalne zespoły artystyczne, które muzycznie i artystycznie umilą uczestnikom świętowanie.

Dni Działkowca od wielu lat stwarzają doskonałą okazję do zamanifestowania jedności i solidarności środowiska skupionego wokół ogrodnictwa działkowego. Działkowcy, politycy i mieszkańcy województwa pomorskiego będą mogli spotkać się i wspólnie cieszyć z tego, co społeczeństwu dają ogrody działkowe, a także rywalizować w konkursach  m.in. na najsmaczniejsze ciasto.

Obchody Krajowych Dni Działkowca 2015 zaczynają się 29 sierpnia br. o godz. 11 na Bulwarze Nadwiślańskim w Tczewie przy ul. Sambora.

Zapraszamy!

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.