Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Czytajcie "działkowca"! - 20.08.2015

Chłodniejsza wrześniowa pogoda wcale nie licuje z gorącym okresem, jaki rozpoczyna się na działkach. W tym czasie przypadają zbiory większości warzyw i owoców, kończy się wiele upraw a jednocześnie rozpoczyna następne jak np. sadzenie wiosennych kwiatów cebulowych, nowe nasadzenia iglaków czy innych roślin zimozielonych. Niezbędne są też prace porządkowe, uprawa gleby i przygotowanie roślin do spoczynku. Sięgnijmy zatem po wrześniowy numer miesięcznika „działkowiec”, który właśnie ukazał się w sprzedaży i z pewnością będzie najlepszym przewodnikiem i doradcą w pielęgnacji działki! Znajdziecie w nim m.in. najlepsze odmiany róż, zimozielone trawy ozdobne czy ciekawe pomysły na niedrogą a efektowną renowację altany. Nie zabraknie również pomysłów i inspiracji związanych z aranżacją działki. A oprócz tego porady i przypomnienia ogrodnicze, artykuły na temat ekologii, zdrowia, uprawy i ochrony roślin, oraz wiele innych aktualnych tematów! Poniżej przedstawiamy niektóre z nich:

● Wspaniale rosnące i kwitnące róże są dumą każdej działki, a możliwości ich zastosowań są ogromne. Jesień to dogodna pora na ich sadzenie, a w handlu dostępny jest wtedy największy wybór odmian. Warto więc teraz wybrać te najbardziej odpowiednie! Polecamy też najlepsze róże w naszym sklepie www.dzialkowiecsklep.pl

● Pośród tysięcy pięknych gatunków drzew i krzewów to właśnie żywotniki cieszą się u nas bardzo dużą popularnością. Nasze względy zaskarbiły sobie m.in. dzięki dużej odporności i niezwykle bogatemu wyborowi odmian barwnych, jak też tych o oryginalnym pokroju lub formie pędów. Które z nich warto wybrać? Tuje polecamy też w naszym sklepie www.dzialkowiecsklep.pl

● Czy znacie kamasję? To wciąż mało znana a zasługująca na większe rozpowszechnienie roślina cebulowa. Jej termin sadzenia przypada właśnie teraz,  a do wyboru jest kilka gatunków z ciekawymi odmianami! Kamasje oferujemy w naszym sklepie www.dzialkowiecsklep.pl

● Wiele gatunków traw ozdobnych ma zawsze zielone liście, które nie zasychają, pozostając nadal żywe przez zimę. Polecamy najlepsze gatunki i odmiany traw oraz turzyc, nieraz o bardzo ciekawej kolorystyce!

● Wrzesień to dogodna pora na sadzenie większości roślin cebulowych kwitnących wiosną. Doradzamy które gatunki, w jakim terminie i w jaki sposób najlepiej jest sadzić! Polecamy też najlepsze odmiany w naszym sklepie www.dzialkowiecsklep.pl 

Oczka wodne są popularne na działkach a ich zakładanie nie jest trudne, jednak nadal wyzwaniem może okazać się takie zaaranżowanie brzegu, aby prezentował się naturalnie. Przedstawiamy pięć „sposobów na brzeg” wraz z rysunkami instruktażowymi!

Aronia to doskonały krzew dla początkujących działkowców, ma małe wymagania glebowe, klimatyczne i praktycznie nie wymaga ochrony. Warto jednak poznać kilka zasad jej uprawy, m.in. cięcie. Podajemy też przepisy na wykorzystanie cennych owoców!

Boczniak to grzyb, który idealnie nadaje się do uprawy na działkach. Wyróżnia się szybkim wzrostem, niewielkimi wymaganiami, i co bardzo ważne – można z niego przyrządzać wiele pysznych potraw, a młode owocniki są lekkostrawne i mogą być spożywane nawet przez dzieci!

● Jak prosto i stosunkowo tanio odmienić wygląd działkowej altany? Podajemy dwa przykładowe projekty „liftingu”, po którym działkowe domki zyskają zupełnie nowe, znacznie efektowniejsze oblicze!

Jak samemu zrobić strumyk z kaskadą? Z nami nie będzie z tym problemu! Technikę wykonania prezentujemy „krok po kroku” wraz z rysunkami instruktażowymi!

● Coraz większego znaczenia nabiera uprawa warzyw i owoców na własne potrzeby. Oprócz niewątpliwej ulgi dla domowego budżetu, bo żywność drożeje, daje nam to wiele innych, konkretnych korzyści! Dobrze więc powrócić do dobrych, działkowych tradycji, a my doradzimy, które warzywa, zioła i owoce szczególnie warto uprawiać i jak mądrze to robić, wykorzystując optymalnie to co można pozyskać na działce!

Uwaga konkurs! W bieżącym „działkowcu” przypominamy też o tegorocznej edycji konkursu „Moja Działka”, którego celem jest m.in. propagowanie dobrych wzorów zagospodarowania działek. Warunki uczestnictwa są łatwe a nagrody – bardzo atrakcyjne. Uwaga: zgłoszenia można przysyłać już tylko do 21 września!

Te i wiele innych, atrakcyjnych tematów tylko we wrześniowym „działkowcu”! Zapraszamy do lektury!

My dobrze wiemy jak odmienić Twoją działkę! 

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.