Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD im. ks. L. Przyłuskiego w Poznaniu - 19.08.2015

W dniu 15.08.2015 na ogrodzie im. ks. L. Przyłuskiego w Poznaniu spotkali się działkowcy i zaproszeni goście aby uczcić nasze święto"Dzień Działkowca". Wśród zaproszonych gości byli Prezes Okręgowego Zarządu - Zdzisław Śliwa z małżonką, Honorowy Członek PZD Henryk Cieślik oraz prezesi:Jolanta Mrozik (ROD im. F. Roosevelta), Teresa Lorenz (ROD Zagajnik), Halina Kujawa (ROD Budowlani) i Józef Hamrol (ROD Pokój w Luboniu).

Jak co roku, uroczystość rozpoczęła się mszą św. w świetlicy działkowej, którą odprawił proboszcz parafii pw.św Jana Vianneya. Przy pełnej świetlicy działkowców, prezes ogrodu p. Barbara Czapla rozpoczęła część oficjalną minutą ciszy i hymnem działkowym. Zostały wręczone zasłużonym działkowcom odznaczenia i dyplomy za wzorowe prowadzenie działki oraz gospodarzowi ogrodu za wzorowe utrzymywanie porządku na terenie ROD.

Wspólnym posiłkiem - smacznymi kurczakami z rożna zakończyła się część oficjalna naszego święta. Nawet ulewny deszcz i potężna wichura, które przeszły również przez ogród łamiąc dużo drzew i tarasując wyjazd z ogrodu, nie powstrzymały działkowców od wspaniałej zabawy, którą poprowadził DJ Waldemar.
Do zobaczenia za rok na Dniu Działkowca.

Barbara Czapla

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.