Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Działkowcy na wystawie KORSO w Pile - 18.08.2015

W dniu 15 sierpnia 2015 roku w Pile, po raz kolejny, spotkali się działkowcy zrzeszeni w Polskim Związku Działkowców. Tego dnia na wyspie, pod patronatem Prezydenta Piły Piotra Głowskiego odbyła się wystawa „Korso”.

W wystawie swoje stoiska zaprezentowało 9 Rodzinnych Ogrodów Działkowych z terenu miasta. Działkowcy zaprezentowali swoje plony – warzywa, owoce, przetwory, nalewki i piękne kwiaty. Zwiedzających częstowano produktami z działek oraz chlebem ze smalcem i ogórkiem kiszonym. Wystawie towarzyszył występ zespołu artystycznego z Klubu Seniora w Pile.

Prezes Okręgowego Zarządu PZD w Pile – Mariana Praczyk i Wiceprezes Okręgowego Zarządu PZD w Pile – Maria Fojt powitała przybyłych na wystawę: Piotra Głowskiego Prezydenta Piły, Franciszka Tamasa Starostę Pilskiego i Eligiusza Komarowskiego Członka Zarządu. Goście odwiedzili wszystkie stoiska Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Działkowcy wręczyli Prezydentowi i Staroście kosze z kwiatami i owocami z działek. Prezes OZ Marian Praczyk podziękował gościom za wsparcie w zorganizowanie wystawy, która jest wieloletnią tradycją działkowców. Na dowód tego przekazał wycinek z gazety „Motywy – Tygodnik Związku Harcerstwa Polskiego” z dnia 12 października 1975 r., z treści którego wynika, że pierwsza wystawa KORSO w Pile odbyła się we wrześniu 1975 r. (czytaj tutaj). Prezes Marian Praczyk podziękował także Zarządom ROD oraz działkowcom za zaangażowanie w organizacje wystawy i wręczył uczestnikom pamiątkowe dyplomy.

Dla uczestników wystawy władze samorządowe miasta i powiatu ufundowały nagrody rzeczowe. Każdy z ogrodów otrzymał – od Prezydenta bon towarowy na zakup narzędzi ogrodniczych, a od Starosty zestaw piknikowy. Życzenia i podziękowania za zaangażowanie i wkład w organizację tegorocznej wystawy kwiatów i plonów Korso przesłali działkowcom: Maria Małgorzata Janyska Posłanka na Sejm RP (czytaj tutaj), Stanisław Kalemba Poseł na Sejm RP (czytaj tutaj), Maks Kraczkowski Poseł na Sejm RP(czytaj tutaj) i Romuald Ajchler. Owoce i warzywa ze stoisk przekazano do Pilskiego Centrum Pomocy Bliźniemu Monar-Markot.

KA

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.