Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Uroczyste obchody jubileuszu 35-lecia ROD "Zagajnik"w Poznaniu - 14.08.2015

ROD „Zagajnik” w Poznaniu powstał z inicjatywy pracowników Zarządu Dróg i Mostów w Poznaniu w 1980 r. na działce położonej w obrębie Krzyżowniki między Jeziorem Strzeszyńskim i Kierskim. Posiada pełną infrastrukturę  i obiekty rekreacyjne. Dzień 7 sierpnia 2015 r. był okazją do kolejnego miłego spotkania się na terenie naszego ogrodu.

Uroczyste obchody Jubileuszu 35 lecia ROD „Zagajnik” rozpoczęliśmy hymnem PZD i minutą ciszy upamiętniającą działkowców, którzy już odeszli. Pan Paweł Kuszczyński w imieniu zarządu ogrodu powitał przybyłych gości z OZ PZD i Rady Osiedla Krzyżowniki – Smochowice. Odczytał krótką historię powstania ogrodu. 

Za pomysł Ogrodu, jego zagospodarowanie i realizację w uznaniu za zasługi, pamiątkowe statuetki otrzymali Pani Zofia Stachowska i Pan Mieczysław Kończal. Specjalne podziękowania otrzymała rodzina Państwa Adamczyków za wkład pracy wniesiony na rzecz ROD „Zagajnik”.

Po krótkich przemówieniach gości, Jerzy Kucznerowicz przekazał dyplom z życzeniami z OZ PZD w Poznaniu oraz  okolicznościowy puchar i dyplom z życzeniami KR PZD. Prezesi z zaprzyjaźnionych ogrodów złożyli życzenia i  wręczyli upominki.

Nadszedł czas na odznaczenia, wyróżnienia  i nagrody. Zostały wręczone srebrne i brązowe odznaki „ZASŁUŻONEGO DZIAŁKOWCA” oraz dyplomy za wzorowo utrzymane działki i wzorowo prowadzone ogródki warzywne. Wyróżnieni działkowcy otrzymali nagrody książkowe  o tematyce ogrodniczej. Część oficjalną zakończył Paweł Kuszczyński poeta i krytyk literacki recytując jeden ze swoich wierszy. Został również otwarty wernisaż prac malarskich Krystyny Smierzchalskiej, wystawa prac Longiny Teisner – haft krzyżykowy i grafik Zygmunta Stachowiaka. Wszyscy wymienieni są działkowcami ROD „Zagajnik”.

Najmłodsi zajadali się watą cukrowa, ale największą  atrakcją dla dzieci były kucyki.

Dodatkowymi atrakcjami wieczoru były ogłoszone konkursy na wypiek ciast domowych-działkowych i konkurs na działkowe wina  i nalewki. Niestety komisja konkursowa nie miała okazji ocenić wypieków ponieważ  bardzo szybko zniknęły ze stołów. Należy sądzić, że ciasta bardzo smakowały. Degustacja nalewek trwała trochę dłużej.

Prezes Teresa Lorenz podziękowała działkowcom za zaangażowanie i wkład pracy wniesiony na rzecz budowy infrastruktury ogrodu i wzorowe utrzymanie działek. Radość z osiągniętych sukcesów jest zasługą pokoleń działkowców ROD „Zagajnik”  aby ta radość trwała następne 35 lat.

Po wspomnieniach i wzruszeniach wszyscy goście zostali zaproszeni do stołu na bigos i kiełbaskę z rożna, chleb ze smalcem i ogórkiem. Konkursy gry i zabawę prowadził DJ Waldek. Wesoła zabawa w której uczestniczyły wielopokoleniowe rodziny trwała do późnych godzin wieczornych.

Prezes ROD „ Zagajnik”
Teresa Lorenz

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio