Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Wczasy na działkach w Środzie Wlkp. - 14.08.2015

Nie trzeba daleko wyjeżdżać, żeby poczuć się jak na wakacjach – w Środzie Wielkopolskiej już po raz 42. odbyły się organizowane dla seniorów „wczasy na działkach”. A wszystko to na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Odrodzenie” przy ul. Wrzesińskiej. Ich uczestnicy mogli liczyć na trzy posiłki dziennie, fachową opiekę oraz ciekawe propozycje spędzania wolnego czasu w ramach zajęć prowadzonych przez instruktorów i terapeutów.

Co roku, już na wiosnę, najwytrwalsi zaczynają pytać się o to, czy i w tym roku będzie zorganizowany dla nich turnus. W roku bieżącym z tej formy letniego wypoczynku skorzystało 31 osób. Tegoroczne wczasy miały wyjątkowy charakter, gdyż zorganizowane zostały już po raz czterdziesty drugi i podobnie jak w roku ubiegłym trwały trzy tygodnie (od 08.07. do 26.07).

Co robią uczestnicy wczasów? Przede wszystkim wypoczywają – korzystają ze spacerów, siedzą sobie w cieniu drzew i prowadzą długie rozmowy ze współtowarzyszami turnusu. Jeśli pada lub jest zbyt gorąco mogą schronić się w ogrodowej świetlicy. Można tam oddawać się słodkiemu lenistwu lub wziąć udział w zajęciach terapeutycznych, czasem pośpiewać, pograć w różne gry, robić to, na co ma się ochotę. W ramach wczasów zorganizowana została również jednodniowa wycieczka do Książa i Karpacza.

Każdy z uczestników za udział w turnusie płacił 150 zł. Resztę kosztów pokrywał m.in. Zarząd ROD „Odrodzenie” w Środzie Wielkopolskiej, który bezpłatnie użyczył świetlicy i zaplecza domu działkowca oraz teren ogrodów działkowych, OPS, PFRON, a  także prywatni sponsorzy.

       Wczasy organizuje Zarząd ROD „Odrodzenie” w Środzie Wielkopolskiej przy ścisłej współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Środzie Wlkp. i Stowarzyszeniem „ERIPIO”.

       Na zakończenie jubileuszowego turnusu organizatorzy przygotowali dla jego uczestników oraz zaproszonych gości niespodziankę w postaci okolicznościowych medali i pamiątek, a także zabawę taneczną przy akompaniamencie kapeli „Średzioki".

 


Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.